Wpis z mikrobloga

Pytanie z natury głupich:

Jak pobrać numer mojego obiektu, aby wykorzystać go w metodzie?
Tj. Mam 20 radiobuttonów i chciałbym zrobić warunek i chciałbym napisać metodę, która sprawdza, czy ten radiobutton jest zaznaczony i zamiast pisać 20 ifów, to żeby napisać jedną funkcję z pobraniem numeru radiobuttona.

Poglądowy kod: KLIK

#csharp #programowanie
  • 11
@un7nown: W jakich warunkach ma to być wywoływane? Jeśli na evencie zaznaczenia, zrzutuj sendera eventu na RadioButton, pobierz sobie nazwę (kontrolki mają zdaje się właściwość Name) i wytnij numerek na końcu, będziesz mógł go wykorzystać. Wygląda jak zabieranie się do tego trochę od dupy strony, ale nie znam Twojego dokładnego kodu.
@un7nown: ify, pętle to chyba niepotrzebna robota, jak masz pule radiobuttonów na danym panelu to użytkownik może zapalić tylko jednego na raz, a do każdego z nich możesz jedną i tą samą metodę, która sprawdzi, która kontrolka jest senderem. Nie wiem co tam chcesz z tym dalej robić, ale chodzi ci tylko o kolejny numer kontrolki?
@dziki_dziki: Na swój śmieszny sposób to ogarnąłem już. Więcej linii mi zajęło, ale dzięki, bo przymus napisania programu zachęcił mnie do nauki :)
A'propos, kolejne pytanie w stylu "jestem świeży". W jaki sposób "wydaje się" aplikację gotową do użycia i przekazania w świat? Bo mam już kod gotowy, a teraz chciałbym to dać ludziom, aby mogli użyć. Bo przecież przez visuala się tego w domyśle nie będzie odpalało.
Mógłbyś chociaż nazwać