Wpis z mikrobloga

Siema.
Mam kolejny problem z przeniesieniem Wordpressa. Bazę jakoś ratami udało mi se wgrać.
Sprawa wygląda tak, że przenoszę stronę www.micerdent.pl (hosting i domena gdzie indziej) na serwery home www.micerdent.home.pl
Pośrednio mi się to udało, niby zrobiłem backup całego wordpressa jakąś wtyczką updraftplus, kopię bazy danych z kilkoma błędami wgrałem przez program mysql-front. Sprawdziłem X stron, które mówią to samo - zrób kopię wordpressa, zrób kopię bazy, znajdź i pozmieniaj w bazie adresy domeny, wrzuć wszystko na nowy hosting, zmień dane do nowej bazy w pliku wp-config.
Jednak na tym nowym serwerze nie ma ani MENU, ani stron, ani slidera. Nic nie zapisało się w kokpicie, żaden projekt, żadna galeria.
Ma ktoś z Was może skuteczną metodę backupu, która musi zadziałać? Ewentualnie co się stało, że ta strona jest tak okrojona?
W dodatku szablon wywala błędy..
Dzięki za pomoc, miłego dnia!
#wordpress #stronywww #www #webdesign
  • 6
pozmieniaj w bazie adresy domeny


@koloras90: Prawdopodobnie tutaj robisz błąd. Nie można edytować pliku SQL podmieniając domenę. Wordpress trzyma miejscami zserializowane, absolutne URLe. Podmieniając ręcznie rozwalasz serię.

Należy to zrobić za pomocą narzędzia uwzględniającego serie - albo własny skrypt albo np. wtyczką https://pl.wordpress.org/plugins/automatic-domain-changer/

Wordpress nie jest w stanie odczytać zepsutych serii i prawdopodobnie taki efekt. Choć to, że czegoś nie ma w kokpicie, pewnie wynika z czegoś innego.
@donpedroleone: chodzi o to, żeby się nauczyć i umieć, bo zlecić najprościej ;)
Pytam, bo przeczytałem mase poradników i widzisz, że napisałem po dobrych kilku dniach prób i błędów, więc co masz mi do zarzucenia, że chce uczyć się od lepszych? :)
Dziś spakowałem wszystkie katalogi na surowo skryptem php. Rozpakowałem na nowym serwerze. Nadal to nie działa, ale nie poddaję się, uporam się z tym i koniec ;)
pozdrawiam
@laza: Bardzo pouczające, nie sądziłem że dane moga być serializowane.
Dzięki Wam dowiedziałem się, że moge ominąc adminów home.pl wgrywając bazę ratami oraz że zmiana sztywna domeny w bazie opcją "znajdź i zamień" jest bezsensowna. Oba rozwiązania już wdrożyłem, za jakiś czas okaże się czy działa. Przynajmniej mam trop.
Dzięki za pomoc :) miłego dnia