Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy wczorajszej historii o "fachowcu" i pytach karton-gips ( ͡° ͜ʖ ͡°) link

tl;dr:


Sprawdziłem wczoraj poziomicą 2 metrową jak to wygląda i w większości było ok, dopóki nie przyłożyłem jej przy ziemi i na jednej z płyt, gdzie płyta zapadła się dobre 0.5 cm. Potem zobaczyłem, że w jednym miejscu zamiast ściągnąć tapetę, albo mnie przynajmniej o tym poinformować, że trzeba coś z tym zrobić, ten dzban pociągnął gładzią po tapecie xD

No i się #!$%@?łem, przyszedł dzisiaj rano na 7:30 z wielką puszką pianki montażowej (chyba zwykłej, nie niskoprężnej) i chciał się zabrać do roboty. Więc mówię mu, że straszną fuszerkę zrobił, że te poprawki mogą średnio wyjść, jest krzywo, gładź na tapetę położona i do tego jeszcze kłamał, że będzie ok.

Majster nie dyskutował, chyba był świadomy, że #!$%@?ł robotę i po prostu powiedział, że się pakuje. Nie było żadnej dramy, nie dostał nic za położenie tego, nawet nie upominał się.

Teraz zerwę to, skuję tynk, jeżeli będzie równo, to zrobię na klej, jeżeli będzie krzywo i da się wyrównać, to wyrównam tynkiem jednowarstwowym, żeby dało się przykleić. A jeżeli będzie krzywo strasznie, to zrobię po prostu na profile.

Chyba myślał, że trafił na kogoś z zerowym pojęciem i zrobi na prędkości, przykręci tylko do konstrukcji po boazerii i fajrant. No cóż, chciałem mieć to z głowy i dobrze zrobione, to teraz sam będę i tak musiał zrobić ¯\_(ツ)_/¯

Wołam osoby, które wczoraj się udzielały w temacie, bo może będą ciekawe, jak się akcja rozwinęła


#majsterkowanie #boguslaw #lecina
  • 6
@MialemNieWracac: ja nic nie chcę mówić, ale w ogóle ta ścianka jest coś nie tego. To tak nie może być tuż przy oknie, tuż przy zawiasie, przecież ci to okno wlezie w ściane, już nie mówiąc o ewentualnym jego regulowaniu...
@hrumque Wiem wiem, ale tam nie bardzo jest co zrobić, ściany narazie nie mogę przesunąć, planuję wyburzyć ją za kilka lat przy generalnym, narazie jakoś działa.

Po drugiej stronie ściany jest pokój i tam jest analogiczna sytuacja, tylko w lustrzanym odbiciu. Czyli przesunięcie ściany w głąb, naprawi okno w kuchni, ale zepsuje mocniej w pokoju za ścianą

To okno w rzeczywistości jest podwójne, ma tylko bardzo duży odstęp pomiędzy pojedynczymi oknami, ze