Wpis z mikrobloga

#pytanie #muzyka #turntablism #hiphop
Mirki, ciekawi mnie kwestia skąd turntablerzy biorą acapelle (albo nawet całe wycinki) z innych tracków? Mają winyle z tymi nagraniami specjalnie wytłoczone pod skrecze/cuty, czy robią to na jakichś kontrolerach typu MIDI albo coś? W sumie zawsze mnie to ciekawiło a teraz szukam gramofonu to mi się rozkmina przypomniała :D
  • 14
  • Odpowiedz
@Gr3gor: czy dobrze rozumiem, że DVS działa w ten sposób że wysyła sygnał do komputera (z timestampem, o ile dobrze zrozumiałem) a komputer odpowiada mu konkretnym fragmentem utworu który jest wrzucony w sofcie grającym z sygnałem przesyłanym przez płytę?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lubie-kasztany: Yup, taka podmianka. Karta dźwiękowa miksera lub osobna w formie tzw "puszki". Sygnał zapisany na płycie winylowej w formie pisku o różnej częstotliwości przez co soft dokładnie jest w stanie określić jakie ruchy płyta są wykonywane - a w trybie absolutne(1:1 emulacja real vinyl dla zwyroli) jest w stanie określić nawet dokładne położenie igły na płycie
  • Odpowiedz
@Gr3gor: zajebista sprawa, dzięki za wyjaśnienie Mireczku ʕʔ
a ja cały czas żyłem w przekonaniu że wosk idzie w odstawkę na rzecz kontrolerów bo "kto by sie tam tera bawił w jakie produkowanie winyli do takich rzeczy"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubie-kasztany: Spoko luz. I tak powoli zmierza przykładowo Rane twelve to kontrolery w formie gramofonu. Polecam jeszcze zobaczyć czym jest PHASE - gamechanger który pewnie niedługo wywali tradycyjne igły u większości
  • Odpowiedz
@Gr3gor: najpierw się muszę dorobić gramofonu, od 2 czy 3 dni przekopuję internety i dowiaduje sie na co patrzeć a co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) swoją drogą, poleciłbyś coś do zgrywania sampli, czy to nie twoja baja? bo mam na oku numark tt1650, reloop RP1000m i Audio Technica AT LP60 (albo 120) ale słyszałem że do sampli to może być i cokolwiek w sumie.
  • Odpowiedz
@lubie-kasztany: Z tych podanych to AT LP120, najkonkretniej wykonany, wymienne wkładki i napęd bezpośredni. Z pewnością w razie W będzie go dużo łatwiej wypchnąć lub znaleźć mu inne zastosowanie
  • Odpowiedz
@Gr3gor: i chyba finalnie to na niego zapoluję, do tego jakiś preamp phono i gites malines; nie ukrywam że chciałbym też od czasu do czasu odpalić sobie jakąś płytkę wieczorkiem prócz tylko sampli
  • Odpowiedz
@lubie-kasztany: Tylko upewnij się że ten preamp nadal tam jest, w AT120 wiele osób je wycina żeby podpiąć to do jakiegoś lepszego ale to już kwestia gustu. Z tego co kojarzę to w zestawie miały całkiem sensowne wkładki
  • Odpowiedz