Wpis z mikrobloga

Ludzie serio są bezczelni.

Poszliśmy z dzieciakami do restauracji. Wchodzimy, jeszcze nie zdążyliśmy zdjąć ubrań, a słyszymy śmiechy przy jednym ze stolików i tekst:
- O, widać, 500+ już przyszło.

No aż mnie zatelepało.
Zapytałam uprzejmie, czy im pieniędzy brakuje, bo mogę im coś kupić - w końcu mam, bo pracuję.
Rozbawione wcześniej swoimi żartami panie ucichły i nawet uprzejmie się pożegnały, gdy wychodziły.

Tak mnie to nieziemsko wkurza...

Kupuję zabawki? Może sobie pozwolić, bo pińcet plus! Wzięła dzieci na miasto? Pewnie! W końcu pińcet plus! Samochód zmieniają? No bo z pińcet plus odłożyli!

Taaa, wiem, muszę się mniej przejmować.
Staram się.

#gorzkiezale #oswiadczenie
  • 124
  • Odpowiedz
@jilted: kumam hejtowanie samego programu. Bo to strasznie durny sposób. Znaczy rozumiem jego znaczenie polityczne, bo ekonomicznego nie ma za grosz.

Ale nie kumam hejtowania ludzi z dziećmi.
  • Odpowiedz
  • 1263
@jilted: kumam hejtowanie samego programu. Bo to strasznie durny sposób. Znaczy rozumiem jego znaczenie polityczne, bo ekonomicznego nie ma za grosz. Ale nie kumam hejtowania ludzi z dziećmi.


@wykopowa_ona Klasyczne odreagowanie frustracji. Ludzie widzą, że patologia i nieroby z ich podatków dostają kupę kasy. Poziom roszczeniowosci "madek" rośnie mimo, że przez kult matki polki i tak był wysoki. Ludzi to irytuje bo wiedzą, że nic z tym zrobić nie mogą. Zaciskaja
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: Program jest powszechny, każdy dostaje 500 zł. nie zależnie od statusu społecznego. Nie jest wstyd okradać państwo, śmiecić, czy hejtować innych. Mam własny sklep i często słyszę jak inni sklepikarze w ten sposób odnoszą się do ludzi. Strasznie mnie to irytuje. Kasa to kasa. To tak jak wstyd było by mieć dzieci. To jest #!$%@?...
Mam wrażenie, że to zawiść a dodatkowo jakieś prostackie ideologiczne podejście.
  • Odpowiedz
  • 151
@jilted Prawda, do tego teraz każde dziecko z automatu jest gówniakiem, matka - choćby i była normalna, to i tak nazywana jest maDką. A zanim urodzi jest p0lką.

W sumie gdyby nie wykop nie wiedziałabym ile hejtu potrafią wylać z siebie ludzie.
  • Odpowiedz
@Filotes: "W sumie gdyby nie wykop nie wiedziałabym ile hejtu potrafią wylać z siebie ludzie."

amen

a, zapomnialem: zaraz zaczna mnie nazywac bialorycerzem, bo sie zgadzam z rozowym paskiem =)
  • Odpowiedz
@Filotes: tylko że na wykopie masz przejaskrawienie w jedna strone, nie jest tak że każda matka to madka, dziecko to gowniak a polka p0lka, poprostu te madki, gówniaki, p0lki są najbardziej widoczne wiec najłatwiej przez ich pryzmat oceniac reszte
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: nie ma nic za darmo, jeśli jedna grupa społeczna otrzymuje coś kosztem innej grupy społecznej to beneficjent zawsze będzie szkalowany. Ale zauważmy, że w drugą stronę to nie działa, taka madka jak wejdzie do restauracji nie powie "dziękuję państwu za waszą ciężką pracę i to, że się dokładacie do mojego dziecka, czy nie będzie wam przeszkadzało jak zjem obok was?"
  • Odpowiedz
@zcaalock: no no, zaraz trzeba będzie sobie dziękować w autobusach, że ktoś siedzący obok zapłacił podatki. Nie jestem za tym programem w ogóle, bo to nic innego jak kupowanie sobie wyborców za teoretyczne pieniądze, ale ty już pojechałeś na ostro xd
  • Odpowiedz
nie ma nic za darmo, jeśli jedna grupa społeczna otrzymuje coś kosztem innej grupy społecznej to beneficjent zawsze będzie szkalowany


@zcaalock: Amen.
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: ja nie napisałem co trzeba albo nie trzeba, tylko jak to wygląda w praktyce. Godząc się na na pomoc kosztem kogoś innego trzeba się liczyć z tym, że część ludzi, którzy lubią publicznie pokazywać swoje emocje będzie szkalować. To czy ktoś personalnie pracuje, czy bierze zasiłek itd. nie ma znaczenia bo tu chodzi o emocje a nie fakty. Więc wylewanie żali w necie na jakiegoś janusza nie różni się niczym
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Moim zdaniem tłumienie emocji w długiej perspektywie czasu prowadzi do konfliktu. Dlatego pozwala się ludziom na protesty i inne tego typu nieszkodliwe i nie mające znaczenia zachowania. Osobiście uważam, że dużo lepszym pomysłem od tłumienia reakcji na jakiś problem jest likwidacja problemu.
  • Odpowiedz