Wpis z mikrobloga

@Hollaholla: tianeptyna jest w moim top3 leków psychiatrycznych które nie działają. Leczeniem pierwszego rzutu w zaburzeniach depresyjno lękowych (już pomijając kuriozalność tego rozpoznania) jest połączenie odpowiedniego ssri i terapii CBT. Polecam I trzymam kciuki za leczenie.
@Waltz: To widzę "zajebisty" z ciebie psychiatra skoro gloryfikujesz #!$%@? SSRI jednocześnie demonizując atypowe leki takie jak tianeptyna które pomogły wielu ludziom np mi. Owa substancja przez 3 miesiące zlikwidowała mi lęk który nie wrócił do dzisiaj, więc skończ #!$%@?ć że to nie działa bo to zwykła dezinformacja
@disorderer: Dziękuję. Twój dowód anegdodytczny całkowicie zmienił postrzeganie mojej pracy. Jeśli pozwolisz opiszę twój przypadek. Podważa on wszystkie metaanalizy badań naukowych z ostatnich lat.
@Waltz: Dziękuję, w takim razie przedstaw mi badania które udowadniają nieskuteczność tianeptyny, na forach jest pełno ludzi którym ona służy ( w tym mi) - nerwica.com czy hyperreal. To, że z każdym pacjentem w swojej ubogiej karierze lecisz schematem ruletka SSRI --> TLPD to świadczy o twoim ograniczeniu umysłowym. Mogę ci dać milion przykładów ludzi którym twoje ukochane SSRI w ogóle nie pomogły ( w tym mi), ale to nie znaczy,
@disorderer: Czyli w doborze farmakoterapii mam kierować się randomami z forów internetowych a nie wytycznymi towarzystw psychiatrycznych. I nie, schemat leczenia depresji nie jest ruletka ssri - > tlpd.
Tygodniowo zgłasza się do mnie kilkudziesięciu pacjentów z objawami depresyjnymi. Leczenie ich zgodnie z wytycznymi prowadzi do remisji w zdecydowanej większość wypadków.
To że Tobie i innym osobom pomogła tianeptyna nie znaczy że jest statystycznie skuteczniejsza od ssri/snri. Do oceny tego służą
@Waltz: Dobra luzik, po prostu się zdenerwowałem bo nie lubię takiego zero jedynkowego myślenia. Tianeptyna - jasne, że ten lek w większości przypadków się nie sprawdza, ale w żadnym wypadku nie jest to placebo. Na pewno w swojej karierze trafisz na gościa na którego SSRI/TLPD/NaSSa nie będzie działać, i co? Choćby z ciekawości nie sprawdzisz czy ten mierny coaxil nie zadziała w jego przypadku? Nóż widelec sprawdzi się u niego tak