Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie rynku pracy, zastanawiam się nad zmianą branży na taką gdzie będę miał większe możliwości rozwoju a i sama praca będzie interesująca. W tym roku kończę studia licencjackie z zarządzania, do tej pory pracowałem w gastronomii, nie na stanowisku kucharza a kierownika lokalu aczkolwiek nigdy nie wiązałem z tym przyszłości, jakoś samo to wyszło po pewnym czasie pracy w trakcie studiów. Myślałem o księgowości lub grafice komputerowej głównie skupiając się na UX designie. W liceum grafiką sporo się interesowałem i chętnie bym do tego wrócił. Z drugiej strony księgowość również jest dla mnie ciekawą branżą choć może dlatego, że nie miałem z nią zbyt wiele do czynienia aczkolwiek coś tam w pracy obecnej liznąłem tematu. Stąd pytanie do ludzi pracujących w tych branżach. Jeśli chodzi o księgowość to z tego co widziałem, nie jest chyba zbyt trudno "wejść" w tą branżę bo ofert dla praktykantów jest sporo więc wystartować jakoś się da.
Z Ux'em trochę się zapoznawałem przez ostatnie dwa miesiące i wydaje mi się, że ciężką pracą można sporo zdziałać w tej branży. Pytanie tylko jak z pracą i "progiem wejścia" do jakiejkolwiek firmy bo ofert nie za wiele a jeśli już to z doświadczeniem. Nie zależy mi specjalnie na zarobkach na start, liczę się z tym, że przez pierwsze pół roku mógłbym przewijać się przez bezpłatne staże czy później pracę za najniższą aczkolwiek nie chcę zbyt długo, że tak powiem szukać tej pracy i mieć pewnego rodzaju zastój. Czy obie branże są w stanie pochłaniać nowicjuszy i dawać fajne możliwości po roku/dwóch doświadczenia czy też któraś z branż jest zdecydowanie przesycona przez świeżaków i ciężko o pierwszą pracę?
Fajnie by było jakby ktoś wypowiedział się też o początkach pracy w tych branżach :)

#pracbaza #praca #wroclaw #warszawa #ksiegowosc #korposwiat #grafika #webdesign
  • 11
  • Odpowiedz
@skolair ksiegowosc odradzam - niskie place a przynajmniej w biurach rachunkowych .w #!$%@? ogromny stres zwiazany z terminami podatkowymi. W dodatku jest to chyba jeden z najbardziej JUŻ zautomatyzowanych zawodow - pracuje w tym na codzien wiec wiem. W Perspektywie zostana specjalisci do pracy dla duzych firm. Ci gorsi /startujacy zostana w biurach rachunkowych gdzie nadal bedzie taniej wziac praktykanta/stazyste czy kogos za minimalna + pareset zlotych niz wdrozyc takie oprogramowanie -
  • Odpowiedz
@pokeminatour: ale na plus fakt, że w połowie miesiąca to się po jajach tylko drapiesz. Za to początek i koniec to #!$%@?.
Z płacami to fakt, trzeba iść albo w korpolandię albo własne biuro. Drugie to nie jest jakoś lukratywny interes, a pierwsze to tak ciężko, jak pisałeś trzeba być specjalistą.
  • Odpowiedz
@NaAdanosa; zwykle raczej myślałem o tym w ten sposób, że na bezpłatny staż mogę dostać się szybciej i załapać trochę całą specyfikę pracy, nie mówię, że miałbym zamiar pracować za darmo przez kilka miesięcy ale wydaje mi się, że choćbym miał przez krótki okres popracować za darmo to pozwala to załapać trochę całą specyfikę pracy, masz do czynienia z ludźmi z branży którzy wiedzą więcej od ciebie i można dużo szybciej
  • Odpowiedz
@amadi52: Co do studiów, uważam że studia a praca to dwa trochę odmienne światy i wydaje mi się, że studenci czy absolwenci wielokrotnie nie bardzo na początku odnajdują się w branży do której przygotowywali się 3 czy 5 lat.
Na pewno jest wiele i przypadków które radzą sobie świetnie. Fakt faktem zarządzanie to nie jest jakiś eltarny kierunek tak jak Informatyka czy Medycyna i na pewno jest "wart" niewiele, aczkolwiek człowiek
  • Odpowiedz
@symis: Głównie UX bo póki co jest to dla mnie mega szeroki temat i im dalej w las tym więcej drzew :p
Ale generalnie często realizowanie jakiś tam moich domowych pomysłów sprowadza mnie do photoshopa czy ilustratora, staram się też rozszerzać wiedzę o typografii, kolorach i całej hierarchii wizualnej żeby moje zabawy nie skończyły się totalnym fck'upem ;d
Aczkolwiek no są to mimo wszystko gdzieś tam moje pierwsze kroki i najbardziej
  • Odpowiedz
@skolair: no to jak się nie skupisz na samym UX, to pewnie da rade się załapać gdzieś na staż (jakieś IT korpo) aczkolwiek był na to wielki boom i jest UX designerów od groma, a zapotrzebowanie jakby już coraz mniejsze.
A jeśli chcesz być bardziej UI designerem, to już musisz zbudować portfolio, bo to w sumie główne (jak nie jedyne) kryterium dostania jakiegoś stanowiska pracy.
  • Odpowiedz