Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się dzieje, że podobno jest taki popyt na #programista15k #it i podobno branża wchłania każdego, a znalezienie pracy jako junior samouk graniczy chyba z cudem? I nie piszę to z perspektywy osoby która nic nie potrafi, samodzielnie zrobiłem kilka stronek bez niczyjej pomocy więc to chyba znaczy, że coś potrafię.

#zalesie #programowanie
  • 17
@momond92: Popyt jest tylko na programistów z komercyjnym doświadczeniem, bo firmy po prostu chcą mieć takich którzy już są wdrożeni w branżę i nie trzeba ich niańczyć -> bo robota jest do zrobienia zwykle na miesiąc temu i nie ma czasu na takie rzeczy. I tylko tych tak de facto brakuje na rynku.

Juniorów też potrzeba sporo, ale biorąc pod uwagę, że w IT pchają mordy w tej chwili absolutnie wszyscy,
@momond92: Firmy chcą ludzi, którzy od razu będą dostarczać. Junior nie dostarcza samodzielnie i zajmuje czas bardziej doświadczonych ludzi. Ja rekrutowalem wielu ludzi i nawet najlepsi juniorzy przegrywali z bardziej doświadczonymi. Firma i tak miała budżet, wiec zatrudnianie juniorów jest w tej sytuacji bez sensu.
@momond92: Informatyka to teraz TOP 1 wybieranych kierunków, gdzieś widziałem konkretne liczby, 40k+ studentów ostatniego roku. Dodajmy do tego samouków, bootcampy. I jest to póki co tendencja wzrostowa. Przecież na logike widać, że będzie przepełnienie rynku. Oczywiście, pasjonaci, najlepsze osoby sobie poradzą, ale to jak w każdej branży. A tak to jest zapotrzebowanie, ale głównie na osoby doświadczone.
@momond92 dopiero jak firma nie może znaleźć sensownego regulara to szuka juniora, ekonomicznie wychodzi lepiej bo nie trzeba szkolić a junior i tak szybko pójdzie po podwyżkę albo odejdzie więc szkolisz pracownika tak naprawdę dla kogoś

Rynek IT w Polsce to głównie outsourcing więc płacenie pracownikowi nawet te 60-80 PLN za godzinę się opłaca bo zachód za tę godzinę zapłaci firmie 200.
@WyjmijKija: tutaj nie wrzucę, bo wrzuciłbym też automatycznie swoje dane osobowe. zastanawiam się dlaczego wszędzie piszą, że jak się jest ogarniętym i ma jakieś własne projekty to przyjmują z pocałowaniem ręki jak się nie jest debilem
@momond92: nie wiem jak jest we frontendzie. Tam być może jest taka konkurencja teraz, bo najłatwiej się tego nauczyć. Ale wciąż - póki nie zobaczę co robisz to trudno mi powiedzieć czy bajki piszesz, bo ci się wydaje czy faktycznie jest super, ale nie chcą cię wziąć.
@WyjmijKija: zrobiłem kilka działających stronek, nie chcę ich tutaj wrzucać bo razem z contentem musiałbym wrzucić dane osobowe. firmy na juniora biorą teraz w 90% absolwentów informatyki i pokrewnych
Poczucie estetyki, dokładność, rozumienie designu, typografii, przestrzeni i proporcji
(oczy Cię bolą, gdy widzisz że coś jest krzywo lub do siebie nie pasuje)
Znajomość HTML/CSS w stopniu umożliwiającym stworzenie większości pomysłów, które już masz w głowie
Umiejętność sprawnego korzystania z wyszukiwarki google (w kilka sekund znajdziesz odpowiedzi na większość pytań. Naprawdę.)
Znajomość podstaw UX (wiesz, dlaczego róż nie jest najlepszym kolorem na stronę zakładu pogrzebowego)
Kreatywność, zaangażowanie i chęć rozwoju - jeżeli