Wpis z mikrobloga

Co wiec z przekonaniem, ze pas nie oslabia pracy core, a nawet ja polepsza? Hall sie myli?


@DywanTv: Gdzie tak mówili, przeczytałem pełno literatury, słuchałem czółówki z dwuboju i trójboju i każdy mówił, że pas osłabia core i wiadomo to od dawna. Nie słyszałem też nigdy, żeby pas poprawiał pracę core.
ze dzieki przestaniu uzywania pasa znacznie wzmocnil core.


@DywanTv: Możliwe że tak było, albo on tak po prostu odczuwał. W każdym razie, ja z pasa bym nie rezygnował NIGDY, szczególnie przy najcięższych seriach, po prostu wolę maksymalne bezpieczeństwo kręgosłupa :)
Mówię o długiej perspektywie czasu, oczywiste, że pas dodaje kg do wyniku, ale na pewno nie wzmonic core. Nie da rady zbudować silnego core używając pasa non stop.


@Cojestpiec: No to widzisz jestem genetycznym freakiem, bo mój bebech był zawsze mocny a OD ZAWSZE ćwiczę w pasie. I zakładam go od ~30% 1RM. Kiedyś nawet brzucha nie ćwiczyłem w ogóle (co nie jest dobre) a i tak bebech wystarczał.

Chyba nigdy
@IntruderXXL: Mam start w trójboju RAW za sobą, z pasem jestem zaprzyjaźniony z taśmami zresztą też, nie używałem ich od kilku lat, ale wątpie, że wymyślono coś lepszego. W fazie peakowania pas jest fajny i potrzebny, ale używanie go przez ludzi, którzy nie chcą strartować jest bez sensu.

"stosowanie pasa treningowego [...] powoduje osłabienie mięśni stabilizujących (w tym warstwy głębokiej, mięśnie zespołu wewnętrznego: poprzeczny brzucha, dna miednicy oraz przepona oraz zespołu
ale używanie go przez ludzi, którzy nie chcą strartować jest bez sensu.


@Cojestpiec: ZDECYDOWANIE się nie zgadzam. Pas jest jedną z najważniejszych rzeczy dla początkujących a nawet średnio zaawansowanych. Uczy poprawnego napinania i zapewnia natychmiastowy FEEDBACK kiedy brzuch puszcza. A trzymanie brzucha to PODSTAWA dla bezpiecznego dźwigania.
I ta różnica jest tak subtelna, że bez pasa nawet będąc zaawansowanym trudno ją poczuć szczególnie kiedy robimy wiele powtórzeń w serii, i zmęczenie
@DywanTv Pas założony na nasz bebal stawia opór. Przez ten opór wytwarza się większe ciśnienie śródbrzuszne=lepsza stabilizacja=więcej możemy podnieść czy tam przysiąść. Stań i wypchnij przed siebie rękę. A potem zrób to samo ale przed ścianą. Gdzie było ciężej? Wnioski wyciągnij już sobie sam. Core to nie tylko proste brzucha albo lędźwia. To cały gorset mięśniowy, miesnie głębokie. Kiedy używasz pasa wytwarzasz to ciśnienie i jest git. A jak nie używasz to