Wpis z mikrobloga

Mam dylemat. Chcę się zmieścić do max 900zł za monitor, ale nie wiem co konretnie wybrać. Waszym zdaniem do gier lepiej nada się matryca TN z odświeżaniem 144Hz czy może lepiej kupić IPS mającą częstotliwość odświeżania tylko 75Hz. Zakładam, że oba monitory będą też miały odświeżanie <1ms.
#komputery #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 7
@Vip3Out: raczej miałem na myśli czy 1080p czy 1440p :)

jeszcze masz matryce VA, czyli takie pomiędzy TN a IPS, ale w nich trzeba uważać na smużenie.

Kolejne pytanie - czy masz kartę graficzną, która wyciągnie tyle klatek. Bo jak nie osiągniesz więcej niż 75 FPS, to nie ma sensu monitor 144Hz. Jeszcze kwestia też jest czy potrzebujesz Freesynca/GSynca czy nie :)
@haxx a dobra sorry na szybko przeczytałem xD no wlasnie mam rx580 od radeona i ona wlasnie tak w nowszych grach na high/ultra nie wyciąga powyzej 75 a w cs'a duzo gram ale myślę ze nie bede specjalnie pod ta gre kupować tylko bardziej szukam pod katem długich godzin, i grania tez w nowe tytuly. Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem ze IPS wlasnie lepiej nadaje sie do długich sesji
@Vip3Out: Co do tego jaki męczy wzrok, to myślę, że kwestia przyzwyczajenia. Kiedyś człowiek na CRTku siedział 10 godzin dziennie i też żył. Z TN jest problem, że mają mniej wyraźne kolory i nie widać pod kątem (tak jak np. na tanich laptopach często to widać). IPSy tego problemu nie mają, ale właśnie z czasem reakcji może być różnie.

A freesync tak. Freesync najbardziej się przydaje, jeśli nie wyciągasz zawsze tych