Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 454
Raczej unikam określeń typu lewactwo, ale teraz chyba nie mogę. Nie jestem też religijny i przewrażliwiony na punkcie tzw. uczuć religijnych, nie jestem pewien nawet czy powinno się je chronić. Ale jak to #!$%@? nazwać? Chore z nienawiści lewactwo sra na religię chrześcijańską? To ordynarne #!$%@?ństwo i przegięcie. #neuropa #4konserwy #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #psycholewica #nowoczesna

Screen mi świadkiem, że nie ma tagu polityka #polityka
Pobierz
źródło: comment_1wk4srP6R5ezdjoXYOmKhGPHo2guUXgu.jpg
  • 74
obrażony pozwij cywilnie


@evilbadday: O właśnie... Cywilnie możesz każdego w każdej sprawie.

A co do naszej ochrony uczuć. Przepis był napisany sensownie, ale uległ z czasem inflacji i obok fizycznych przedmiotów kultu (co jest rozsądne) zacząłbyć stosowany wobec idei.

Podobny problem jest z ochroną flagi i godła.
@graf_zero: utóż ten przepis nie może być sensowny, bo np kościół latającego potwora spagetti nie został w polsce zalegalizowany pomimo spełnienia wymagań co jest urażeniem uczuć sporej ludzi i nikt za to nie odpowiada. Jakiekolwiek próby ochrony kończą się cenzurą
Jakakolwiek religia mnie nie interesuje, bo to po prostu nie moja bajka, ale czy to buddyzm, czy islam, czy chrześcijaństwo czy cokolwiek innego - czyjeś przekonania powinno się umieć uszanować, o ile nie wchodzą one w prywatną sferę drugiego człowieka i tu myślę, że każdy się ze mną zgodzi. Robienie swastyki z krzyża, czyli symbolu który jest w jakiś sposób ważny dla pewnej grupy ludzi to przeginka, buractwo i marna próba zwrócenia
@ZaQ_1: te problemy dalej są rozważane - pojęcie „sztuki” niejako się zdewaluowało i dla wielu w dalszym ciągu można o nim mówić jeśli zostanie zachowana zasada treści i warsztatu (sama treść to tylko mniej lub bardziej wysmakowana prowokacja) ..
@Qba1996: Ale co konkretnie ci nie pasuje? Poglądy Hitlera względem Żydów miały solidną podkładkę chrześcijańską. Nie pierwszy raz chrześcijanie masowo mordowali Żydów, co najwyżej pierwszy raz na taką skalę.