Wpis z mikrobloga

Cześć,

dwa tygodnie temu zacząłem grać w #pathofexile , gram Marauderem i poszedłem w build oparty o tectonic slam i dual wield. Natomiast czy nie lepszym wyborem byłoby pójście w broń dwuręczną, gdzieś wyczytałem że skill używa tylko statystyk broni głównej. Ktoś coś może poradzić? :) Mam wystarczająco dużo punktów do cofnięcia punktów z drzewka umiejętności, tak by przenieść je z dual wield do 2h. Btw, chodzi o miecze.
  • 10
skill używa tylko statystyk broni głównej


@orzel20: używa naprzemiennie broni w prawej i w lewej ręce postaci, to o czym piszesz zostało usunięte z gry w patchu 3.5.
Musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw, dual wield daje ci więcej szybkości ataku (15% more + rapiery mają średnio 1.5 bazowe) i 20% more attack damage ale na pewno będzie droższe, jeżeli chciałbyś crit to Exquisite Blade ma 60% crit multi wbudowane podczas
@NGC_6302: dzięki za całe info :) daje dużo do myślenia. Ale faktycznie 15% bloku może być krytyczne dla przeżywalności. Statystycznie co 6.5 hita jest zablokowane.

A tak swoją drogą co z attack speed? Np mając 5 attack speed to rozumiem że mając 2h uderzam 5 razy w ciągu sekundy. A jak to jest przy dual wield? Wtedy w ciągu jednej sekundy uderzam 2 razy główną bronią i 3 razy bronią z