Wpis z mikrobloga

@simpo: Mam pytanie odnośnie tej gry. Jak lubię latać na sticku tak do DCS podchodziłem parę razy, wszak to jest zaawansowany system/model lotu niż jakieś tam arcadowe latanie w grach pokroju Arma 3, WarThunder albo Star Citizen. Czy jest sens zabierać się za tą grę gdzieś po raz 5 mając Thrustmaster T-Flight Hotas X Flight i urządzono do Head Trackingu po IR? Ew. google VR do grania z smartfonem. Ciężko zacząć
@ElManiure: Mimo, że pytanie nie do mnie, to ja osobiście w symulatory gram hotas (stick + przepustnica (oprócz sterowania prędkością używam go do większości funkcji niebojowych)), orczyk (pedały) oraz TrackIR do obsługi rozglądania i ew. klawiatura jeśli trzeba jakieś konkretne funkcje, obsług map itd. i spokojnie to starcza
@ElManiure:

Ciężko zacząć w to grać na myszce i klawiaturze

Nie ma sensu nawet próbować grać w jakikolwiek symulator lotu bez joysticka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Thrustmaster T-Flight Hotas X Flight i urządzono do Head Trackingu po IR

Masz wszystko czego potrzeba na start :)

Tak, sporo ludzi, którzy z nami latają władowała sporo kasy w zaawansowane modele - na pierwsze loty spokojnie wystarczy Ci dostępny za
@simpo: muszę się zebrać i któryś dzień będę miał wolny to przelecieć się z kimś od was który by poświęcił chwilę czasu na wytłumaczenie pewnych zasad i pokazanie niektórych funkcji, będę pisał do was albo przyjdę do was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TrueGrey: na początek bez orczyka można spokojnie latać, jeśli ktoś lata w miarę świeżym sprzetem z FBW to można powiedzieć, że niezbyt często korzysta z ruddera; przy śmigłowcach to oczywiście "must have"
@ElManiure @simpo: Zgadza się, prawdę mówiąc większość (chyba) sticków ma możliwość symulowania orczyka (poprzez skręt), więc można sobie nawet w taki sposób radzić. Must have to hotas, a reszta to już quality of life :)
@ElManiure: Dasz radę, że szczególnie tutaj akurat w większości przypadków ktoś ci da jakieś rady.
Dodatkowo nawet w czasie misji zwykle każdy da ci porady, jak moje dwie ostatnie misje to dwa razy ja coś tłumaczyłem a druga osoba mi XD

@simpo miałem nadzieje że upade o 14 wleci ale jednak nie
@simpo: Jest sens dołączać do Was mając samoloty z FC3? Latacie A10C? Bo w sumie najlepiej lata mi się na razie F15C, jak przejdę kampanię którą gram to będę chciał kupić jakiś model z klikalnym kokpitem i być może będzie to A10C, żeby dla odmiany postrzelać do ziemi...
ączać do Was mając samoloty z FC3? Latacie A10C? Bo w sumie najlepiej lata mi się na razie F15C, jak przejdę kampanię którą gram to bę


@gregor40: Tak, sporo ludzi lata A-10C - do dobry model; z F-15C możesz spokojnie dołącząć, dobry na zupełny początek :)