Wpis z mikrobloga

@FejsFak: jedyne co znalazłem to produkcje tych instalacji na stronie pvmonitor. Postanowiłem jednak zamówić sobie i zobaczymy jak to będzie działało. Zestaw jest taki:
Mikroinwerter 560W Envertech EVT560 szt 2
Moduł PV CSUN 315W CSUN315-60M PERC monokrystaliczny szt 4
Monitoring EnverBridge 202

#oze #fotowoltaika
@Trixon jeżeli chodzi Ci o zarejestrowanie u dostawcy energii to ja wysłałem tylko tłumaczenie przysięgłe certyfikatu en 58costam oraz kartę katalogowa wraz z certyfikatem ce od paneli. Czekam teraz na licznik bo przysłali pismo potwierdzające przyłączenie.
@Trixon: Tak, sam sobie zamontowałem na dachu garażu. Kupiłem u nich jeszcze mocowanie na dachy płaskie i wyszedł mi kąt 37 bo ma lekko pochyły dach. Jedyną wadą tej instalacji je urządzenie do monitorowania 2 dni działało dobrze teraz mam problemy. Będę dopiero z nim walczył jak licznik mi wymienią bo instalacje włączałem tylko w pochmurne dni. W zgłoszeniu do Tauron-a instalatora wpisałem kuzyna który ma SEP E.
@flim81: Hej, w jaki sposób podłączyłeś mikroinwerter do skrzynki/puszki DC? Standardowo jest wtyczka do połączenia do następnego mikroinwertera. Szukałem stosownych przedłużaczy albo wtyczek ale nic takiego nie znalazłem.
@zbyczo: mikro inwerter nie jest podłączany do DC. Chodzi ci pewnie o AC. Ja mam takie w których wychodzi jeden kabel AC i wpiąłem go do puszki zbiorczej a stamtąd do skrzyneczki w której mam bezpiecznik i rozłącznik. Dalej do instalacji domowej.