Wpis z mikrobloga

siema hasztagszosa

na kwiecien mam zabudzetowany zakup pierwszej szosy. budzet to 7k (na firme wiec realnie bedzie troche mniej ;))

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/émonda/émonda-alr/émonda-alr-5/p/24164/

https://www.canyon.com/en-pl/road/endurace/2019/endurace-cf-7-0.html

zawsze chcialem miec canyona, ale jako ze to bedzie moja pierwsza szosa (do tej pory mtb), to boje sie tego kupowania zdalnie - nie dosc ze trzeba czekac na dostawe, to jeszcze ewentualna wymiana rozmiaru swoje doda i bede mial mniej sezonu na cieszenie sie rowerem. treka moglbym gdzies w warszawie przymierzyc, dobrac najlepszy rozmiar i jeszcze pewnie wynegocjowac z 10% rabatu - nie mowiac o tym ze ta rama jest piekna, szczegolnie jak na alu.

problem jest tylko taki, ze asfalty po mojej stronie wisly sa delikatnie mowiac 50/50 - niektore ladne, ale niektore wolaja o pomste do nieba. czy te wertepy/laty na drogach naprawde tak mocno czuc na alu?

druga rzecz to perspektywa jezdzenia z rowerem pociagiem - czy to w polskie gory czy gdzies po okolicy - oraz przewozenie go w samochodzie. dobrze mysle ze bezpieczniej (vide 'zajebiste' haki na rowery w naszym PKP i ewentualne otarcia) jest miec wtedy drosze alu niz tanszy karbon?

serce mowi canyon, rozum mowi trek. co sadzicie? a moze w ogole Wloch na 105:

http://cech.bike/pl/rowery/618-rower-cinelli-veltrix-caliper-2019.html -> troche ponad budzet ale to wloski karbon no

bede wdzieczny za sugestie - jestem otwarty tez na inne propozycje dodam ze tarczowek nie chce, a grupa to tylko nowe 105. nie chce starszych modeli i nie potrzebuje wyzszych grup

#szosa #rower #kolarstwo
  • 7
czy te wertepy/laty na drogach naprawde tak mocno czuc na alu?


@andrzej9000: Na oponach 28mm juz nie aż tak :) dasz radę!

drosze alu niz tanszy karbon?
Miałem tani karbon, tanie alu, drogi karbon mam teraz - nic się nie stało a woziłem rower wszędzie. Nie rypnie Ci rama od transportu.

Ile masz wzrostu? Może mam coś z Focusa. FV Leasing bez problemu.
@SkwarSki: w sumie patrzylem juz na velomanie ale sprawdz, 182 CM

@dymel: i SkwarSki tez - cenna uwaga o tych 28mm, faktycznie do Treka da sie takie opony zaladowac a i tak chcialem od razu kupic lepsze gumy. podejrzewam ze i tak radosc z nowego roweru na dlugi czas lepiej stlumi drgania niz niejeden amortyzator ;)
@andrzej9000: niby na pierwszą szosę poleca się alu ze względu na wywrotki, ale za 7k to bym jednak brał Canyona. Kupisz Treka, pojeździsz trochę i będziesz cały czas myślał o karbonie ;) Poza tym piszesz, że zawsze chciałeś mieć Canyona, to sobie go po prostu kup ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@andrzej9000: Nooo, aż mnie zmroziło, że taka ilość negatywnych recenzji. Ja jeszcze w 2016 roku swojego mtb kupiłem bez większych problemów, ale później lipa. Teraz nawet Canyon na fb się reklamuje "Canyon Express Bikes" - specjalna sekcja ich strony, która sprzedaje rowery, które są niby dostępne "od ręki", ale nie wiem czy w to można wierzyć :P. Dzisiaj jednak bym Canyona nie kupił :P.