Wpis z mikrobloga

@mtsh: to jeden z najbardziej nieudanych modeli thinkpada, cała seria 40. Spójrz na ten okropny touchpad, ze zintegrowanymi przyciskami.

Poszukaj lepiej t430s - nie dość że ma dedykowane, TRZY przyciski do touchpada/trackpointa, to jeszcze obsługuje 16GB RAM (a t440 - tylko 8). Starszy a znacznie lepszy.
  • Odpowiedz
@diogene: Dzięki wielkie za propozycje! Nie jestem obyty w temacie thinkpadów, stąd liczę na opinię osób, które mają kontakt z tym sprzętem.
  • Odpowiedz
@mtsh: jeszcze jest opcja x230, czyli mniejszy, a jak ci zależy na starym typie klawiatury to x220/t420s . I X1 Carbon ale nie wiem czy znajdziesz do 800zł.

Sam mam między innymi x230 i t430s i oba z całego serca polecam, choć t430s wygodniejszy z uwagi na większy ekran o większej rozdzielczości. Minusem pewnie będzie bateria, dopóki nie zregenerujesz/kupisz zamiennika pewnie będzie słabo, bo ma swoje lata.

Po prawdzie to zastanawiam
  • Odpowiedz
@diogene: Jeżeli chodzi o baterię, zdaję sobie z tego sprawę, że może kwalifikować się do wymiany. Skłaniam się do kupna tego T430s, wydaje się dość rozsądną opcją.
Co do klawiatury, nie wypowiem się, jednakże zależy mi tylko i wyłącznie na wytrzymałości ;)
  • Odpowiedz
@diogene: Nie robi mi to różnicy, serio. Klawiatura z T430 wydaje mi się dla mnie o wiele lepsza. Wolę jednak powstrzymać się wydawania jakichkolwiek opinii na ten temat, gdyż nie miałem z tymi klawiaturami styczności :v
  • Odpowiedz
@mtsh: mam podobne wymagania do twoich i wziąłem tego t430s który podał @diogene. Także jak byś nie był zdecydowany to mogę podrzucić zdjęcia w jakim jest stanie jak dojdzie.
  • Odpowiedz
@Limon2g: ja też w takim razie poproszę :D

kontaktowaleś się może ze sprzedawcą? coś dopytałeś?

Wiem że jak kupowałem ten model z pół roku temu to była jedna jedyna sztuka w takim stanie, z klawiaturą UK, lepszym ekranem itd. A tu widzę aż 95 sztuk rzucili ..

a i jakby co to płytkie rysy można usunąć "magiczną gąbką" do dostania w marketach, rossmanie itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limon2g: Już zamówiłem z linku od diogene. Zależało mi na szybkim kupnie, więc wygląd mi nie straszny. Ma działać bez problemu i tyle. Jak coś @diogene w piątek (jeżeli dojdzie oczywiście) mogę podesłać tutaj fotki, w jakim stanie dostałem ;)
  • Odpowiedz
@diogene: o nic nie pytałem, myślałem czy by o ram nie spytać, ale w sumie to i tak raczej brał bym z tej aukcji
@mtsh: dodajmy obaj tutaj ciekawe jaki mają rozrzut w stanie technicznym ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: Laptop doszedł, w piątek jak będę w domu podeślę zdjęcia ;) Z tego co się dowiedziałem wizualnie jest przyzwoicie poza małą rysą na klapie.
  • Odpowiedz
@diogene: wczoraj dotarł, dziś podeślę fotki. Po za dwoma ryskami z tylu które widać pod światło to stan idealny, klawiatura i touchpad w stanie idealnym nic nie powycierane, o ekranie nie wiem co ci napisać, działa nie ma rys, martwych pikseli nie widziałem.

Jedyne co mi wadzi to inny układ na klawiaturze, myślałem że jak jest QWERTY to wyatarczy, a inaczej umiejscowiona jest np. @ jak pisze szybko to nie ma
  • Odpowiedz
@Limon2g: czyli pod 2 masz " zamiast @? Przykładowo? To jest układ UK właśnie, my jesteśmy przyzwyczajeni do US. ALE to i tak jest dobry układ, bo większość thinkpadów na allegro ma układ np. niemiecki czy nordycki i jest pełno ich znaczków tam, a czasem nawet AZERTY zamiast QWERTY

Ekran ma 1600x900 czy mniej?

Obaj mnie napawacie optymizmem i chyba też kupię. TRZECIEGO xD jako backup.
  • Odpowiedz
@diogene: Pardon, że tak długo https://imgur.com/a/CGynxhB nie wiem czego dokładnie zdjęcia zrobić także jak coś to pisz myślę, że dzś nie będzie problemu i wrzucę od razu ;d

Jeszcze teraz zauważyłem że klawiatura w okolicach strzałek jest chyba niedokręcona i jak się naciska to bije plastik wystarczy że docisnę obudowę i problem znika, no ale w każdym razie coś jest nie dokręcone.
  • Odpowiedz