Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy z #komputery, dokładniej moim laptokiem Lenovo y580, bo mnie szlag jasny trafi, krew nagła zaleje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio często (ale nie zawsze) włącza się bardzo długo, tak że samo ładowanie windowsa idzie szybko, ale potem stoi czarny ekran parę minut i dopiero po tym postoju włącza się ekran blokady. Można by go po prostu nie wyłączać, tylko usypiać, ale to też nie jest solucja, bo po uśpieniu ekran tylko gaśnie, a sam laptop dalej chodzi i mi szumi, oraz buczy całe noce, całe dnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Windows przeinstalowany w styczniu. Czy da się coś z tym zrobić, czy klasycznie formacik i zobaczymy, czy się samo naprawi?
  • 17
@Kakyoin: niby nie słyszę klikania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ani nie widzę żadnych spadków wydajności podczas użytkowania, kiedy już jaśniepan się włączy, ale włączę mu na noc diagnostykę, bo ostatni raz robiłam w listopadzie i wszystko było okej, ale jednak mam go już prawie 6 lat i chcę, żeby dociągnął do wakacji, kiedy będę mogła kupić nowy
@Invisible22: W Lenovo y580 przy dosyć dobrej specyfikacji zawsze jako wąskie gardło był określany właśnie wolny dysk Seagate Momentus ST1000LM024 :/
O cholera, w dzienniku pojawiają się takie wpisy: W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.
Z tego, co kiedyś czytałam, to jeżeli chodzi o ten dysk, to programy często pokazują błędne wartości, więc popróbuję różne programy i dam Ci znać. Na wszelki wypadek prawie wszystko trzymam na zewnętrznym.

@paulinnaa: Niby
ST1000LM024


@osaaldona: Ten dysk to padaka.
Sam mam y580. Do niego wpakujesz SSD. Albo SATA albo mSATA. Z obydwóch bez problemu załadujesz system.
860Evo nie są super drogie. Polecam.

W ogóle ten model był sprzedawany w dwóch wariantach. Z Win7 i z Win8 (z zaszytym kluczem do 8mki).