Wpis z mikrobloga

Nie było mnie tutaj kilka miesięcy. Tak więc kilka informacji.
1. W pracy - wszystko w porządku, chwalą mnie, dostałem podwyżkę.
2. Na studiach - sesja zaliczona za pierwszym podejściem.
3. Sportowo - od miesiąca ćwiczę, ale intensywniejsze kroki będą w ciągu 2-3 miesięcy. Chyba wejdzie tylko cardio, aby po prostu dociąć do lata.
4. Zdrowotnie - zaczynam psychoterapię od kwietnia, mam operację estetyczną nosa w drugiej połowie roku (miałem wypadek) + umawiam się na usunięcie laserowo kilku, kilkunastu małych blizn z twarzy (wypadek). Teoretycznie mogę je zasłonić brodą i po kłopocie. Ponadto w ciągu 6-8 miesięcy zakładam aparat na zęby - ósemki strasznie skrzywiły mi zęby. Te rzeczy związane z wyglądem nie są zauważalne przez inne osoby, ale ja je widzę i mi przeszkadzają, mimo iż dziewczyny uważają mnie za przystojnego faceta. Na to wszystko sam zarobiłem sobie pieniądze.
5. Poznałem bardzo fajną kobietę.

Niby wszystko ok, rozwijam się, naprawiam rzeczy, które powinienem naprawić x lat temu, ale chyba ciągle mam depresję. Boli mnie to, że nie miałem normalnego dzieciństwa, muszę radzić sobie niemal w pojedynkę. Czuję się tak jakby moja sytuacja życiowa była nieadekwatna do czasów, w których przyszło mi żyć. Muszę naprawiać rzeczy czy realizować, których nie mogłem kiedyś zrobić nie z mojej winy.

Nie wiem co przyniesie przyszłość. Wiem tylko tyle, że długa droga przede mną. Jedyne co mnie pociesza, że jak zrealizuję wszystkie cele:
1. Rozwój w pracy: zawodowy oraz finansowy.
2. Rozwój edukacyjny: zdobycie wykształcenia.
3. Powrót do formy z ubiegłego roku + ulepszenie jej.
4. Zadbanie o zdrowie psychiczne + poprawa estetyczna urazów nabytych.
5. Zbudowanie relacji z dobrą i piękną kobietą.

To wiem, że znajdę się w stanie, w którym powinienem się już dawno temu znaleźć i zdobędę "narzędzia", dzięki którym będę mógł rozwijać się dalej. Mimo wszystko mam czasami tak jak dzisiaj stany, kiedy psychicznie czuję się fatalnie. Być może wpływ na to miał fakt, że czuję się gorzej fizycznie i jestem dosyć zmęczony.

#depresja #psychologia #psychiatria #rozwojosobisty
  • 1