Wpis z mikrobloga

Ktora dystrybucja linuxa nie ma problemow z WIFI?
Sciagnalem jakiegos najnowszego debiania i nie banlga. Nawet nie widzi sieciowki.
Obecnie sciagam ubuntu.
Co do samych wymagan, to nie mam zadnych co do linuxa. Ot musi dzialac wifi i przeglardka musi umiec odpalic kazda stronke)

Koniecznie to musi byc livecd

#linux
#informatyka
  • 14
@Kazadum: Co to za moduł wifi? Na debianie da się to łatwo naprawić:

1. edytujesz plik jako root /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf
2. Dopisujesz

[device]
wifi.scan-rand-mac-address=no

3. systemctl restart NetworkManager
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kazadum: jaki a masz kartę sieciową, w sensie producenta? jeśli Broadcoma to może żadne distro nie będzie działać, nawet Ubuntu, bo sterowniki są niekoszerne i zamknięte przez producenta (wywalone już z jądra 2.x, nie pamiętam wersji) i trzeba je doinstalować na etapie post install, Debian 9 na wstępie już krzyczy że brakuje mu sterów i czeka na pełną/CD (można pominąć)...

jako szczęśliwy posiadacz Della z ww. kartą sprawdzałem na Slacku, Fedorze,
Ktora dystrybucja linuxa nie ma problemow z WIFI?


@Kazadum: Żadna nie ma problemów. Twój problem dotyczy nie samej obsługi Wi-Fi, a sterowników do karty.

Sciagnalem jakiegos najnowszego debiania i nie banlga. Nawet nie widzi sieciowki.


Jaka karta?
@Kazadum
Jesli chcesz Debiana to sobie sciagnij w wersji ze sterownikami/firmware non-free.
To jest osobny obraz.
Czasami nie ma tez sterownikow do nowszych selieciowek, ja mialem problem z rtl8188f, musialem osobno paczki sciagac albo kompilowac samemu.
@Kazadum: ja mam deepina na hp 840 g2 :) i rozwala mnie jego zarządzanie energią.. wczoraj prowadziłem warsztaty foto.. najpierw 40 min prezentacji... potem 3h tetheringu zdjęć z aparatu na kompa do Darktable.... i przez te 3h 40 min zjadł mi 43% baterii... aż w szoku byłem... :)