Wpis z mikrobloga

Czesc wszystkim.
Pisze do Was w poszukiwaniu odpowiedzi na tematy związane z praca w geologii.
Czy jest ktos z Was po kierunku geologia stosowana?
Chciałbym dowiedzieć sie jak wyglada sytuacja z praca po tym kierunku. Interesują mnie konkrety, w jakiej branży pracujecie, ile zarabiacie i od czego to zależy.
Jaki jest Wasz staż, uprawnienia i jak sie to ma do zarobków?
Co polecacie, co odradzacie i dlaczego?
Jak wam sie podoba praca i co byście chcieli zmienic?
Jak wyglada praca po tym kierunku w pokrewnych branżach- geotechnika, budownictwo itp.
Mam nadzieje, ze znajdę tu takie osoby!
A moze ktos z Was korzystał z usług geologów? Jakie były ich zadania, ile musieliście i za co płacić, czy byliście zadowoleni?
Pytam, ponieważ jestem studentem geologii stosowanej na II stopniu i mam ciągle wiele pytań bez odpowiedzi odnośnie pracy. Bardzo ciężko znaleźć jakies dane, wpisy ludzi itp. na tematy związane z praca w geologii inżynierskiej.
Pozdro!
#geologia #geologiainzynierska #praca #geologiastosowana #uw #agh #geotechnika #budownictwo #inzynieria #uam #politechnikawarszawska #budowadomu #engineering #zarobki #studia
  • 19
@Scrimaglio: Wiem, że nie pomagam, ale pytanie "jak wygląda sytuacja z pracą na kierunku na którym studiuję" jest trochę dziwne z perspektywy osoby będącej już na studiach magisterskich. Zakładam, że na studiach inżynierskich/licencjackich musiałeś mieć jakieś praktyki, więc rynkiem pracy się musiałeś zainteresować. Mój jeden znajomy skończył geologię na UW, aktualnie robi doktorat.
@Scrimaglio: w Warszawie nie miałem problemu znaleźć pracy już na studiach. Praca w biurze przy dokumentach dot. hydro. Po 2 latach pracy 2500 na rękę bez uprawnień.
Po przenosinach do Poznania pracy szukałem ponad miesiąc, złożyłem ponad 15 CV, w końcu się udało. Głównie latam po terenie, noszę sprzęt, szneki, wyjazdy po budowach do nadzorów jako pomoc i takie tam. Generalnie się uwsteczniam.
Zrobiłem uprawnienia kat. XIII, ale nie ma to
@Scrimaglio mam kilku znajomych po geologii, którzy wylądowali w korpo bo nie byli w stanie znaleźć pracy w zawodzie. Jeśli nie planujesz zostać na uczelni to będzie ciężko z pracą. No chyba, że akurat będziesz miał szczęście.
Aktualnie trend jest taki że minimalizuje się liczbę osób do zatrudnienia co przekłada się na system pracy, jak zaczynałem pracę w geologii to w teren dostawałem dwóch lub trzech ludzi (operator wiertnicy, pomocnik lub dwóch i ja jako dozór) dziś taki skład został okrojony do dwóch osób z czego ja dozór + obsługa maszyn a drugi kolega (młodszy geolog) przejął funkcję pomocnika, trend beznadziejny, pracujesz za dwóch zarabiasz
podstawy 2400-2700 na rękę,
@pieczony-ziemniaczek: Niestety na mojej uczelni praktyki były organizowane przez uczelnie jako zajęcia terenowe, a staż, który odbyłem nie byl typowo geologiczny, tym bardziej, ze studiowałem geologię, a nie geologię stosowana, co jest ogromna różnica jesli chodzi o prace i zakres wiedzy.
@dziad-jihad: A jak wyglądają twoje perspektywy? Jesli zarabiasz koło 3 tysięcy czy firma jest ci w stanie zaproponować wiecej w przyszłości? Dlaczego pracujesz wlasnie tam, nie myślisz zeby szukać czegoś innego, czy winnych firmach zarobki wyglądają podobnie? Jaka uczelnie skończyłeś?
@89rocznik: A jak wygląda sprawa ze sprzętem? Co byś potrzebował żeby ruszyć? Orientowałeś się jak wyglądają ceny tego sprzętu?
@dziad-jihad Czyli Twoja praca wiąże się głównie z pomaganiem w terenie? Jakie masz obowiązki "biurowe"?
I co myślicie ogólnie o nauce jakiś programów? Czego najczęściej wymagają i co używacie, albo co byście chcieli umieć?
Kursy z autoCAD'a to dobry pomysł?
Myśleliście może o czymś zagranicą?
Jak myślicie też, jakie są pieniądze z własnej firmy, która dosyć dobrze się rozwija? Jakieś podwykonawstwa itd.
Lepiej pracować w prywatnych firmach czy próbować dostać coś "państwowego"?
Czytałem też, że geolodzy z uprawnieniami mogą zarabiać koło 8 tysięcy "w sezonie". Czy często zdarza się tak w firmach geologiczno-inżynierskich, że podstawa jest niska, a dużo idzie dorobić jeśli jest duży nakład pracy w sezonie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scrimaglio: czasami w biurze to drukowanie, opracowanie raportów z nadzoru, pomoc przy zalacznikach.
Programy to konieczność. Office w stopniu bardziej zaawansowanym niż proste formatowanie tekstu to konieczność, AutoCAD również. GIS spotykany jest coraz częściej, a nie każdy to rozumie, qGIS jest chyba najlepszy z darmowych programów. Wyższa półka to programy do modelowania geotechnicznego, ale u nas najczęściej ogranicza się to tylko do stateczności skarp. Jest darmowy GEO5