Wpis z mikrobloga

Wracam po 2 i pół miesięcznym bojkocie tego wypoku. Nie wiem czy i ile zostanę. Przez ten czas obczajałem Mastodona, Pleromę, Aether, Scuttlebutt - czyli rozproszone zfederowane sieci społecznościowe bez grzechów wypoku i bez grzechów pejsbuka.

Wnioski są dość smutne - niestety biaukowi bez jajek udało się stworzyć tu większą społeczność i tu jest ruch i jest co czytać i z kim popisać, kogo zablokować, czym się wqrwić.

Mastodon jest liderem na razie, ale w tym tempie to jeszcze ze 20 lat zanim będzie mieć na tyle użytkowników, że dorówna czemuś liczącemu się. Mam nadzieję, że do tego czasu pejs zdechnie lub zostanie czymś na kształt dzisiejszego nk.pl.

Aether - totalnie niszowy i mały ruch. Chociaz pomysł fajny.
Pleroma - interfejs odpychający jak śmierdzące skarpety i gnój za paznokciami.
Manyverse do ScuttleButt - wiesza się, wieki aktualizuje, nie do końca wiadomo kto, co z kim, od kogo i jak w ogóle tam pisać, chociaż sam pomysł bardzo udany.

No to spuściłem trochę z krzyża. Co tam u Was Mirki?

#wykop #internet #sieci #spolecznosc
snwptest - Wracam po 2 i pół miesięcznym bojkocie tego wypoku. Nie wiem czy i ile zos...

źródło: comment_4KVgYkMHLCMKdRZLBKCqalXPhGKFdB7D.jpg

Pobierz
  • 11
@konik_polanowy nie loguję się na Mastodona nie zaglądam na FediLab , timeline pluje śmieciami, nie wiadomo jak nadążyć i co czytać , co jakiś czas pojawiają się kudłate anime wypięte lub panienki więc blacklista co chwilę się powiększa.

Mastodon ma sens gdy przychodzimy tam z gronem znajomych i się rejestrujemy, dodajemy i sobie wtedy postujemy piszemy i tam działamy. Tak incognito to jest jak w ciemnym lesie ze świeczką trochę. Jacyś tam
@konik_polanowy myślę że dużo zależy od tematyki jakiej szukasz. Tutaj siedzę głównie na tagu motoryzacja i czytam aby wiedzieć więcej i być jak najbardziej świadomym kierowcą i mieć maksymalnie bezpieczny i pewny samochód.

Czego poszukujesz, jaka tematyka?
@konik_polanowy najbardziej rozwinięty jest Mastodon, ma nieźle wyglądająca aplikacje FediLab i jest rozwijany, ostatnio dodano ankiety. Najlepsze w nim jest to, że jest rozproszony, żadna korporacja nie trzyma macek na tym, możesz samemu postawić instancję i być adminem i rządzić a nie jak tutaj z trudnością trawić wybryki moderacji z wodogłowiem.

Zostają fora chyba, Pleroma jest trochę słaba jak dla mnie .
Ciężko mi doradzić coś poza to co już wymieniłeś. Reddit