Wpis z mikrobloga

Podstawy C# są już za mną, przerobione 35 odcinków z Kanał o wszystkim. Teraz zamierzam siąść do Unity i uczyć się robić pierwsze proste gierki. Macie do polecenia jakieś materiały? Tutoriale na YT, które fajnie pokazują podstawy?

I czy warto kupić C# Rusz głową? Myślę nad tą (lub inną) pozycją, ponieważ ziomek od Kanał o wszystkim pokazał jak co działa, ale większość zastosowań kodu pokazał kompletnie bez sensu i chcę poznać więcej możliwych zastosowań, co w jakim wypadku się sprawdzi.


#programowanie #gamedev
  • 10
ja tam polecę kurs @spetz https://piotrgankiewicz.com/courses/becoming-a-software-developer/ bardziej praktyczny, niż takie urwkowe tłumaczenie składni języka


@Kris10: ten kurs jest świetny! Kanał o wszystkim pokazywał, jak działa składnia, ale tłumaczył jej zastosowanie w debilny sposób i co za tym idzie teoretycznie wiem, co jak działa, w praktyce te mniej podstawowe rzeczy nie wiem, jak wykorzystać. A Piotrek Gankiewicz fenomanalnie tłumaczy, na sensownych przykładach i to jest super. Dzięki!
O taki sławny jestem, że nawet o mnie piszą. Fajnie, że mogę dzielić się wiedzą za darmo co istotne. Trochę przykro mimo wszystko czyta się takie komentarze z takimi słowami "za plecami" tym bardziej, że pod filmem dostaję krytykę, ale konstruktywną. Gdyby widz był bardziej uważny to by wiedział, że seria jest teoretyczna a praktyczne zastosowanie to seria "Windows Forms".
Jeżeli już piszesz o Unity, to mam nadzieję, że udało Ci się