Wpis z mikrobloga

Laptopy z kartami GTX 1650, 1660 i 1660 Ti to niestety drugi kwartał i raczej później niż wcześniej razem z 9 generacją procesorów intela(nowością będą jedynie dwa 8 rdzeniowce, reszta po prostu będzie miała wyższe zegary turbo, a już teraz ciężko schłodzić 6 rdzeniowe układy w naleśnikowatych laptopach).
@radekrad:

czy przy obecnych cenach SSD, sugerowanie dysków HDD w 2-3 ostatnich grupach nie zakrawa o masochizm?

1. Dysk możesz zawsze wymienić bądź
@Pustulka: dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Xiaomi wypadł z zestawienia? Ale przy progu "do 3000" wciąż jest tekst o nim.

W sumie przykre, że Xiaomi Notebook Pro ma już z półtora roku, a wciąż trzyma cenę i wciąż nie pojawił się godny następca. Obecnie proponowane laptopy do "lżejszych zastosowań" z tego progu jednak (moim zdaniem) mu ustępują: rozpoznawanie odcisków palca czy zasilanie po USB-C są moim zdaniem bardzo przydatnymi funkcjami

Jak myślisz,
dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Xiaomi wypadł z zestawienia?


@radekrad: Ostatnio brak promocji, chciałem wrzucić 13-stkę i 15-stkę, ale duże chińskie sklepy zwiększyły sobie marże i okazji jest coraz mniej.

A jak myślisz, jest szansa, ze AMD zacznie w tym roku mocniej wchodzić w rynek mobilny?


Nie pośrednio są sami winny z jednej strony przez zmowę producentów z intelem przed którą się nawet nie kryją AMD jest ciężko walczyć z Intelem z
Pustulka - > dziękuję za obszerne wyjaśnienie. Xiaomi wypadł z zestawienia?

@radek...

źródło: comment_IBk0I5DRoRxluVSIK732yYocrV7OtvoP.jpg

Pobierz
@Pustulka a jak wygląda kwestia systemu w sklepach, czy za brak windowsa można mieć jakąś zniżkę czy paradoksalnie trzeba dopłacić? Czy w ogóle nie ma takiej możliwości?
@samo_zuo:

Masz na myśli jakieś konkretne zapowiedziane modele?


Nie, bo część producentów czeka na oficjalną premierę 9 generacji mobilnych procesorów intela. 1660 i 1660 Ti powinny być wydajniejsze od gtx 1060 przy pewnie niższym poborze prądu, ale ciężko mi powiedzieć kiedy się pojawią w Polsce oraz z jakim podatkiem od premiery.
@hitherto:

a jak wygląda kwestia systemu w sklepach, czy za brak windowsa można mieć jakąś zniżkę czy paradoksalnie trzeba
@Pustulka
Myślę nad zakupem laptopa tylko do klepania kodu, musiałby spełniać wymagania:
- brak wentylatora
- matowa matryca
- full hd isp lub podobne (dobry kontrast, kolory mniej istotne)
- bardzo dobry czas baterii
- pełnowymiarowa klawiatura
- max 13.5
- filmik full hd 30 FPS, na 60 może zamulać
- do 2 kg

Jest jakiś faworyt na rynku?
- pełnowymiarowa klawiatura


@gromwell: To jest niemożliwe w 13-14 calach, asus kombinuje by wyświetlała się zamiast touchpada gdy zajedzie potrzeba, ale to też nie to.

- brak wentylatora

Nie przejdzie, bo będą za słabe i throttling, a w sporej ilości on uruchamia się i tak po przekroczeniu pewno progu lu chodzi na minimalnych obrotach tak, że prędzej piszczące cewki usłyszysz niż wentylator + jest apka do zarządzania wiatrakiem, którą możesz się
@Pustulka: poszukuję laptopa do 2k. Zależy mi na aluminiowej obudowie, żywotnej baterii i dużym dysku (możne być HDD) .Laptop będzie wykorzystywany głównie do odtwarzania filmów i muzyki. Co polecasz?