Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytanie czy jeśli zmieni się abonament na niższy niż w początkach obowiązywania umowy, a minął już okres 24 miesięcy trwania umowy to czy nie powinien mi się również automatycznie zmienić koszt danej usługi ?... Pytam, bo dowiedziałem się, że przez parę miesięcy płaciłem więcej niż aktualna stawka i w związku z tym zastanawiam się czy możliwy jest zwrot tejże nadpłaty ?
#umowy #umowa #prawo
  • 19
@Poliorketes: Przedłużyło Ci na standardową umowę, który zawsze jest niekorzystna, na tym to polega, że jak ktoś nie pamięta, to będzie płacił więcej. Idziesz do salonu, prosisz o nową umowę i wtedy będziesz miał lepszą ofertę. Żadnego zwrotu wstecz nie uzyskasz.
@karer: To dokładnie tak działa. W momencie gdy kończy się umowa na czas określony, automatycznie zmienia się ona na umowę na czas nieokreślony. Inaczej byłbyś odcinany wraz z końcem umowy.
To dokładnie tak działa. W momencie gdy kończy się umowa na czas określony, automatycznie zmienia się ona na umowę na czas nieokreślony. Inaczej byłbyś odcinany wraz z końcem umowy.


@Sawpel: no to zmienia na czas nieokreslony a nie na "standardowa umowe". Jest roznica miedzy aktualna standardowa umowa a umowa ktora masz i ktora zmienila sie na czas nieokreslony. Napisales 2 sprzeczne ze soba rzeczy.
taką co dostanie ją każdy, kto nie poprosi o inną.


@Sawpel: w praktyce nie spotkalem sie z tym zeby kiedykolwiek dalo sie podpisac umowe na czas nieokreslony na takich samych warunkach finansowych jak umowe na czas okreslony.

Jesli to widziales to podaj przyklad. Moim zdaniem go nie znajdziesz bo wlasnie po to sa umowy na czas okreslony zeby warunki byly lepsze.
@karer: Dla mnie umowa na czas określony nie może być nazwana standardową, ponieważ inne warunki (wnioskując o takie same) otrzyma się nawet dzwoniąc na infolinię, inne online, a jeszcze inne w salonie. Z tego powodu nie powinno jej się nazywać standardową, bo zawsze będzie odrobinę inna. Jedyna zawsze taka sama jest na czas nieokreślony.
Jedyna zawsze taka sama jest na czas nieokreślony.


@Sawpel: jeszcze raz bo nie to mialem na mysli: umowa ktora przejdzie z czasu okreslonego na czas nieokreslony nie bedzie miala warunkow finansowych takich jakie mialaby umowa na czas nieokreslony.

Wiec jestesmy zgodni co do tego ze umowa przechodzi na czas nieokreslony
Ale nie jestesmy zgodni co do tego ze przechodzi na "standardowa umowe" czyli taka jaka by byla gdyby od razu byla
@karer: To też chyba kwestia jak na to spojrzeć. Jeśli miało się abo + tel. to po przejściu na czas nieokreślony płaci się tyle samo, ale już tylko za sam abonament. Czyli złotówkowo płaci się tyle samo, ale abonament stał się droższy :)
Jeśli miało się abo + tel. to po przejściu na czas nieokreślony płaci się tyle samo, ale już tylko za sam abonament. Czyli złotówkowo płaci się tyle samo, ale abonament stał się droższy :)


@Sawpel: to co podales jest nieuczciwa praktyka i nie moze byc stosowane. Trzymajmy sie zapisow zgodnych z prawem...
bo i jaki przepis miałby tego zabronić?


@Sawpel: ano taki ze sa 2 osobne umowy jedna na telefon a druga na abonament. W przypadku uslug powszechnych nie mozna stosowac rozwiazan w ktorych wywiazanie sie z umowy oznacza pogorszenie warunkow innej umowy.
@karer: Przecież jest właśnie na innych warunkach. Gdyby nie było na innych to jaki byłby sens brania nowej umowy? Jak się kończy umowa na czas określony, to dostaje się co innego.
Przecież jest właśnie na innych warunkach.


@Sawpel: nie. Jesli masz na czas okreslony za 30zl miesiecznie (nieokreslony za 50 miesiecznie) to po skonczeniu okresu na ktory ja wziales dalej placisz 30zl miesiecznie ale umowa przechodzi na czas nieokreslony. Tak dzialaja te umowy.
@Sawpel: jakie warunki? Mozesz podac przyklad bo nie rozumiem.

Przeciez pisalem caly czas o warunkach finansowych ze zostaja bez zmiana i tylko umowa przechodzi na okres nieoznaczony.