Wpis z mikrobloga

Interesuje mnie jaki macie przebieg w swoich Fordach, a dokładniej w modelach Fokus mk.2 i chyba mk.3 , Mondeo mk.3 i mk.4 C-Maxie MK1. Konkretnie modele z silnikami Duratec 1.8 i 2.0 Sam posiadam C-Maxa z 2007 po FL z silnikiem 1.8 Dueatec 125 KM mocy z przebiegiem 215 600 km i mam nadzieję dobić do 300 000 bez żadnych niespodzianek. Co sądzicie i jakie macie u siebie przebiegi?
#ford #fokus #mondeo #duratec #mechanikasamochodowa #samochody
  • 15
@ameliniowyguzik poważnie piszesz? Tylko czy to są silniki benzynowe Pb Duratec może pomyliłeś z TDCi czyli Duratorq diesel. Na jakim oleju silnikowym pracują? Jeśli jest Ci to wiadome.
@ko_Lek na całe szczęście nic, tzn książkowo, wiem o czym piszesz bo znam temat z forum ford.club.polska Kupiłem go z przebiegiem ok 202 000 km którego jestem 100% pewny. Chciałbym aby ten samochód został mi jak najdłużej, dlatego wymiana oleju co 10 000, olej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beryl_88:
Piszę jak najbardziej poważnie
Benzyniaki na 100%
Handlowcy jeżdżą w terenie
Teraz będą szły na sprzedaż i kupują Hundai i40

Nie wiem jaki olej leją ¯\_(ツ)_/¯
Ale są do chwili obecnej pod opieką serwisu
@Beryl_88 bo wszystkie, które chciałem kupić uległy biodegradacji jeszcze w latach 90. Byłem blisko Granady estate z esseksem. A jeszcze kiedyś namówiłem znajomego, żeby kupił cougara, żeby sprawdzić czy jeździ tak bardzo źle jak w gran turismo 2. No i tak właśnie jeździł. ))¯_(ツ)_/¯
@Ciasto_hirol jedynie cougara kojarzę reszty nie. No i widzisz już wiem skąd to powiedzenie, że nie kupuje się samochodów na literę F czyli francuskie, Fiata i Forda. Co do mojego auta to ruda pojawia się np. na rancie nadkoli w małym obszarze, ale już walczę z nią różnymi środkami, na szczęście od spodu jest dobrze.
To co wymieniłem ( a mam go od 22.12.2017r) to dwie tuleje wahacza przedniego, i dwa paski
@Beryl_88 Miałem kilka MK3 z czego 3 1.8 PB i jeden 2.0 TDCI. CO do przebiegu i niespodzianek to różnie, 2 benzyniaki były blisko 300 jak sprzedawałem i nic im poważnego nie było, w jednym natomiast wymieniałem sprzęgło i dwumasę przy przebiegu 250k na liczniku. W TDCi przy 280k (potwierdzone) robiłem cały układ wtryskowy,koło pasowe i pompa wody zaczynała się już pocić. Natomiast znajoma ma MK3 również w TDCI i nie robi