Wpis z mikrobloga

Ej Mirasy z działów #budownictwo i #kosztorysowanie

Powiedzcie mi czy jesteście w stanie powiedzieć jaki może być koszt aranżacji i przystosowania hali pod cele produkcyjne (kosmetyki) nie mając takich danych jak:
- wielkość i stan hali
- co dokładnie ma być produkowane i w jakiej ilości

Pewien zagraniczny inwestor wymyślił sobie, że chce zająć się produkcją kosmetyków i chciałby na to kosztorys tylko nawet sam nie wie gdzie i co dokładnie miałby produkować xD Zero info, ale wycena ma być.

Pozostaje mi to skwitować wielkim #!$%@?
Napleton - Ej Mirasy z działów #budownictwo i #kosztorysowanie

Powiedzcie mi czy j...

źródło: comment_198xpEcubkwTX37Q9VSUPKk2c2VMWj4B.jpg

Pobierz
  • 8
@Napleton: To bardzo proste. Bazując na tych danych jakie masz dyspozycji, koszt takiego przedsięwzięcia może się wahać w granicach 1 zł (outsourcing i brandowanie własnych produktów) do nawet 500 mln zł. I może wzrosnąć.
@jednostronnyelementspajajacy: ja nie mam zamiaru niczym się zajmować, bo to nie mój problem, ale nawet mając takie zadanie nie podjąłbym się, bo to zwyczajnie robota głupiego. Jest to na tyle charakterystyczna produkcja z taką ilością obwarowań prawnych, że jest za dużo zmiennych żeby w ogóle dawać jakiekolwiek widełki cenowe.
Skoro gość nie zna podstawowych informacji w postaci co chciałby produkować i w jakiej ilości to na czym miała by polegać ta