Wpis z mikrobloga

Witam 3 tyg temu doznałem złamania za granica, czy takie przesuniecie jest normalne, bo nie miałem wykonywanej repozycji tylko gips. W Polsce lekarze kazali czekać jeszcze tydzień na kolejne rtg ale jeśli takie przesuniecie kości jest nie prawidłowe to wole już zaczać szukac szpitala do wykonania repozycji. Pozrdawiam!
#zlamanie #ortopeda #lekarz #uraz #choroby #chirurgia #medycyna
turfa8 - Witam 3 tyg temu doznałem złamania za granica, czy takie przesuniecie jest n...

źródło: comment_yda0gzOXovVa28lVFU3QKMHRuItP6GYX.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@turfa8: A rtg ap? Znam przypadki, że się rozsunie nawet po 2 tygodniach. Skoro nie było potrzeba nastawiania od razu, to jest duża szansa, że będzie OK.
  • Odpowiedz
@turfa8: To super! Zostało Ci jeszcze 3 tygodnie pewnie w unieruchomieniu, kilka tygodni rehabilitacji i zapomnisz o sprawie. Bo często tak jest, że kości nie muszą być idealnie złożone, pewien margines odchyłu jest dopuszczalny i nie robi różnicy w funkcjonowaniu stawu.
  • Odpowiedz
@gardan: kłopot w tym że miałem 7 lat temu złamana tą samą ręke obie kosci i składane operacyjnie, po rechabilitacji pozostało mi tylko 60 % ruchu rotacyjnego. Więc tutaj sie troche niepokoje ale byłem u trzech lekarzy i kazdy mowił zeby to zostawić, wiec albo jest dobrze albo we trzech się nie znają.
  • Odpowiedz
@turfa8: Znają się. Teściowa też miała taki odchył i lekarz mówili, że jest OK. Niestety, u niej się rozjechało i i tak skończyło się operacją. Nie martw się - pamiętaj, by dużo ruszać palcami już teraz, w gipsie. I już teraz sobie znajdź dobrego rehabilitanta. Dobra rehabilitacja to 80% sukcesu. Będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@turfa8: A mam do Ciebie pytanie - z ciekawości. Jak znosisz gips? Przeszkadza Ci? I czy ręka Cię boli (musisz zażywać jakieś leki) czy nie? Bo teściową napieprzało nieźle.
  • Odpowiedz
@gardan: odczuwam ból ale nie jest on ciągły taki pulsujący z uczuciem gorąca. A gips znosze dobrze bo już mam troche doświadczenia bo po poprzednim złamaniu wytrzymałem 3.5 miesiaca
  • Odpowiedz
@turfa8: Dobry jesteś, naprawdę. Teściowa miała gips zmieniany chyba 4 razy LOL. Dobrze, że czujesz się przyzwoicie - znaczy, że się wszystko goi, a ręka toleruje unieruchomienie. A masz gips dookoła czy szynę? Do łokcia czy pod pachę?
  • Odpowiedz
czyli łokieć też masz unieruchomiony? Bo są różne podejścia, niektórzy ortopedzi robią bez łokcia, a inni - pod pachę
  • Odpowiedz
@turfa8: W dobrej pozycji masz tę rękę. Linia dłoni jest zachowana, a nie wykrzywiona. Pamiętaj, że jakby coś się działo, to po 4 tygodniach można zmienić na szynę, a nawet ortezę.
  • Odpowiedz