Wpis z mikrobloga

@dktr: Za sucho masz w serwerowni, 5-10% to minimalna dopuszczalna wilgotność dla elektroniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym mierzysz zużycie energii per gniazdko (i w jaim zakresie)?
@dktr: Liczyłem, że coś DIY ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wykonuję właśnie swój własny system Smart-Home, system zdecentralizowany, ale główną komunikację też oparłem
na rs485 (fastEth+PoE dla specyficznych końcówek), ale wszystko na autorskich rozwiązaniach, nawet płytki zamawiałem z Chin z własnego projektu.
Problem mam tylko z liczeniem zużycia energii per gniazdko, nie mogę nic sprytnego (czyt. taniego) wymyślić ;)
@foxbond: Te orno można kupić za około 90zł. Tylko wydzielenie obwodów może sporo kosztować, już taniej pakować w puszki esp8266 + przekładnik prądowy + miniaturowy zasilacz.
@dktr: Za 90zł to ja mam zrobioną centralkę: rs485 master, nrf01 master, 1wire master, ethernet gateway, 32 GPIO (do 32 włączników światła, źródeł światła, dzwonków, czujników ruchu, kontaktronów). Dla mnie tanio to znaczy do $5 od Chińczyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obwody już mam wydzielone, sam wykonywałem instalację elektryczną i mogę założyć CT na poszczególne przewody. Obecnie mam tylko 3xYHDCSCT013(30A) na wejściu, a chciałbym jeszcze wydzielić ile