Wpis z mikrobloga

Siłowniane świry, mam pytanie

Możecie mi polecić jakiś kanał na YT/blog/sensowny post na mirko, gdzie będzie wyjaśnione jak krowie na rowie, od czego zacząć na siłowni jak się jest dużą ciepłą kluską?

Najlepiej żeby tłumaczył to mężczyzna, bo jakoś średnio ufam kobietom, taka jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale niekoniecznie. Chcialabym uniknąć złych porad co by mi kolana nie popękały czy cos.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
  • 18
@nicari Zależy od celów. Wątpię by był to trójbój siłowy, zapewne redukcja masy ciała i trening na mieście by ujędrnić. ;) 30kg nadwagi może przeszkodzić na początku przygody z siłownią, ale nie musi. Możliwe, że Twoje stawy będą w stanie wytrzymać obciążenie podstawowych ćwiczeń. Sam miałem kiedyś fazę na bieganie, ale po kilku sesjach kolana mi niemal eksplodowały. Wystarczyło kilka serii przysiadów z niewielkim ciężarem i na po niedługim czasie ból niemal
@nicari Spacery! Ja od początku na siłowni ćwiczyłam tylko z wolnym ciężarem (zaczynałam od zera totalnego), na maszynach typu orbi tylko 5 minut rozgrzewki. A tak to trzymanie deficytu z diety plus dużo chodzenia i rower zamiast auta/komunikacji miejskiej. Efekt minus 27.