Wpis z mikrobloga

Humor jest taki troche hermetyczny, ale mam nadzieję, że za bardzo mi sie za to nie dostanie...

W kontekście Gwiazdowskiego i podatku przychodowego wypłynął artykuł doradców podatkowych z 12 i 7 letnim doświadczeniem.

Panowie doradcy na infografice* ilustrującej szkodliwość podatku obrotowego dla łańcucha 4 firm i podatku 2% zsumowali kwoty podatku poszczególnych ogniw jako 8% podatek w cenie produktu.

W przykładach w artykule ten sam błąd.

* - link infografiki do WebArchive - na wypadek jakby miało zniknąć, czy się zmienić

#podatki #ekonomia #humor #humorobrazkowy #zlosliwosci #gwiazdowski
gzkk - Humor jest taki troche hermetyczny, ale mam nadzieję, że za bardzo mi sie za t...

źródło: comment_8UZBqYnzdMCDjGQX25HyCmDKHnf2R8Qo.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Ale 1,02^4 to jakieś 1,0824 więc chyba dobrze...?


@Broximon: Jak firmy w łańcuchu przesyłaja sobie towar, bez żadnych kosztów własnych i dochodu, to tak.
  • Odpowiedz
@gzkk: To był uproszczony przykład na potrzeby łatwej przyswajalności tresci, dlatego zignorowali inne koszty a kwotę 108 wpisali z zaokrąglenia. To infografika o panu Januszu a nie raport dla ONZ.
  • Odpowiedz
To był uproszczony przykład na potrzeby łatwej przyswajalności tresci, dlatego zignorowali inne koszty a kwotę 108 wpisali z zaokrąglenia. To infografika o panu Januszu a nie raport dla ONZ.


@kleiner_trottel: Serio?!? Proszę nie róbmy pani lekkich obyczajów z logiki. Jak można pominąć koszty i dochód i pisać na tej podstawie poważny artykuł?!? Panowie doradcy na podstawie tego błędu wysuwaja całkiem poważne wnioski!

A rzeczywistość:
gzkk - > To był uproszczony przykład na potrzeby łatwej przyswajalności tresci, dlate...

źródło: comment_Y9u9n7uxX8znucbI9NFiG0lu3UgrkEXt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
To nie jest powazny artykul. Poznasz to po braku przypisow i postaci wasatego pana w rogu infografiki, wyjmij kij z dupy.


@kleiner_trottel: Wniosek mi odpowiada. Tylko skoro nie jest to poważny artukuł, to ponowie doradcy też jakby na powadze tracili?
  • Odpowiedz
Jak firmy w łańcuchu przesyłaja sobie towar, bez żadnych kosztów własnych i dochodu, to tak.


@gzkk: To tylko przykład mający na celu zobrazować różnice. Przecież w zadaniu na matematykę dla dzieci też nie liczy się, czy po zjedzeniu sześciu jabłuszek Jasia zacznie boleć brzuch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To tylko przykład mający na celu zobrazować różnice.


@edek-ecki: Nope.
2 + 2 = 4 jest przykładem dodawania
1 + 2 = 4 nie jest przykładem dodawania
  • Odpowiedz
@gzkk: No dobrze (bo to chyba i do mnie pijesz) - matematyka w tym przykładzie jest rzeczywiście zła, natomiast nie zmienia to faktu, że dłuższy łańcuch dostaw powoduje zwiększenie obciążenia podatkiem obrotowym. A to (jak pisałem) tylko jedna z wad podatku obrotowego.
  • Odpowiedz
No dobrze (bo to chyba i do mnie pijesz)


@mucher: Jakbym pił do Ciebie, to bym cie zawołał - bez urazy. Staram się tylko artykuł panów doradców wyśmiewać. Sama infografika, i matematyka to niestety niejedyne przekłamanie :|
  • Odpowiedz