Wpis z mikrobloga

Dostałem wczoraj nowy #router z #multimedia. Model to #technicolor #epc3949. Myślałem, że dostanę coś lepszego niż było w vectrze, ale wygląda na to, że obie kablówki dalej wciskają na siłę to gówno w coraz nowszych wersjach.

Czy naprawdę oni myślą, że klienci są tak tepi, że jedyne co mogą zrobić sami to ustawienie nazwy sieci i to jeszcze z wymuszonym prefixem vectraxxx, multimediaxxx? Nawet nie można ustawić czy ma korzystać z 2,4 GHz czy 5 GHz ( ͠° °)

Oczywiście dostałem się już do niego poprzez odłączenie koncentryka i ustawienia fabryczne, ale ku mojemu zdumieniu można tam ustawić wszystko POZA DNSem ()

Ktoś wie gdzie ta opcja jest ukryta? Nie chcę podłączać swojego routera.

#internet #problem #router #cisco #epc3949 #multimedia #technologia
  • 3
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że te routery od "domowych" ISP obsługują bezproblemowo 99% klientów, a ten 1% to ci bez krawata co się awanturują. Z tych 1% połowa to ludzie, którzy wpiszą 111.111.111.111 jako DNS, wyłączą przez przypadek funkcję AP i potem będą wydzwaniać do BOKu że im internet nie działa zarówno po kablu jak i po radiu. Internet teraz to nie jest jakaś usługa dla
  • Odpowiedz
@Rockerxow: Phi, w moim cebula-światłowodzie powiedzieli mi, że mojego ONT-routera w ogóle się nie da ustawić w bridge. Na szczęście w ogóle tego nie sprawdzają i od trzech jakoś tak działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz