Wpis z mikrobloga

41076 + 70 = 41146

Pierwszy raz na szosie. 2.5 km po wyjeździe z deca usłyszałem głośne JEB - pinch flat. Szczęśliwie razem z rowerem kupiłem zapasową dętkę, po zmianie kręciłem więc dalej. Oczywiście musiałem coś spieprzyć - szybkozłączkę włożyłem ze złej strony, co skutkowało tym że najniższe koronki nie wchodziły, bo blokowała ruch przerzutki - 1000 IQ here. Zajechałem do serwisu z tekstem 'coś ten Decathlon nie umie chyba wyregulować' - serwisant ledwie powstrzymał śmiech kiedy zobaczył co tak naprawdę jest przyczyną (pozdrawiam jeśli to może czytasz :D).

Pierwsze spostrzeżenia - wertepy wcale straszne nie są, wiatr to dalej taka sama menda jak wcześniej (albo i większa). Mam nadzieję że szybko przyzwyczaję się do pozycji, bo plecy trochę bolą. A i siodełko w tym Tribanie jest do dupy.

P.S. Paru z was może mnie kojarzyć sprzed miesiąca, kiedy pytałem o rowery z zupełnie innej półki cenowej - pragmatyzm i racjonalne myślenie wygrały. Milion pytań - a co jak geometria będzie do kitu, a co jak w ogóle nie będę chciał jeździć, a co jak MTB fajniejsze, co jeśli popsuje ten durny karbon itd. - więc wybór padł na RC520, bo i tak był plan przed zimą kupić go jako właśnie 'zimówkę/dojazdówkę'. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W maju będę miał okazję wypożyczyć jakiegoś karbonowego wariata, bo wybieram się na Majorkę, to sobie przynajmniej porównam i będę wiedział czy jest sens ładować hajs w coś lepszego.

#rowerowyrownik #pokazrower #szosa #wykoptribanclub
Pobierz
źródło: comment_N9jo3Ibi3nHHD5nQn5yNIuYyTo3r8rJf.jpg
  • 13
@anthoris: tak, m530. nie probowalem, pewnie kawalek sie da, ale powloka tej obudowy jest bardzo sliska wiec chyba bym nie ryzykowal. kupilem je zeby miec wiecej podparcia niz w m520, ktorych uzywalem w mtb i zdecydowanie czuc roznice

dodam tylko ze to podparcie to tez dyskusyjna kwestia bo zalezy glownie od ksztaltu podeszwy. w moich bontragerach espresso jest idealnie