Wpis z mikrobloga

@BlackReven: Co ty chcesz bootlegi kupować? Większość jak goowno wygląda. Znajdziesz na ebay i aliexpress nawet te co jeszcze oficjalnej premiery nie miały. Pamiętaj tylko, że w większości sprzedawcy używają oficjalnych zdjęć od legitnych producentów i na tym się można przejechać. Bo nie dość, że wydasz kasę, jeszcze Cię celny owatuje, poczta weźmie swoją działkę to na koniec Ty dostaniesz coś co odbiega od tego co widziałeś na zdjęciu.

Ja zamawiałem
@BlackReven: Dołączam się do odradzających podróbki. Wykonaniem i malowaniem nawet nie zbliżają się do oryginałów (*choć są co prawda bardzo nieliczne wyjątki), a Chińczycy reklamują je albo zdjęciami oryginałów, albo jednej najlepiej wykonanej sztuki, która może dość znacznie odbiegać od tego, co ostatecznie dostaniesz.

Używane / nigdy nierozpakowane figurki niekiedy trafiają się w cenach nawet kilkadziesiąt % niższych od premierowych. Polecam szukać je na Mandarake, a jeszcze lepiej kupować przez pośredników
Santer - @BlackReven: Dołączam się do odradzających podróbki. Wykonaniem i malowaniem...

źródło: comment_2zIVIbDl8pl6MUazUMLBFQHaJrxQcjUY.jpg

Pobierz
Jak chcesz przycebulić, to kupuj w sklepach, które wpisują niższą wartość na deklaracji celnej (BiJ, NY, z pośredników Zenmarket), żeby nie płacić VAT-u. U mnie działa to za każdym razem


@Santer: Co z tego, że wpisze niższą wartość gdy paczka wysłana jako SAL lub EMS ma sporą szansę wpadnięcia w łapy celników (figurki wysyłane jako rejestrowany list polecony nawet nie otarły się o UC) a Ty otrzymujesz list z żądaniem okazania