Wpis z mikrobloga

Tutaj mam ciut więcej miejsca do większej informacji:

Było sporo dyskusji czy prędkość jeśli jesteś na głównej ma znaczenie. Wiele osób mówiło: wymuszenie to wymuszenie i masz przepuścić każdego. Nawet tego grzejącego co jest dwie górki lub zakręty dalej i go nie widać.
Rzadko pojawiają się informacje o dalszych wynikach. A więc dzisiaj wrzucam.

Miejsce do którego doszło do wypadku WYGLĄDAŁO(!) tak:
Tor Kielce (teren niezabudowany 90km/h) -> znak teren zabudowany (50km/h) ~ 300m skrzyżowanie ~ 200m 70km/h. Całość z górki. Street View -> https://www.google.pl/maps/@50.9486199,20.5449649,3a,75y,184.91h,83.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1smDL9VRSVGQz2eV-XhZHIYg!2e0!7i13312!8i6656 - kierunek Miedziana Góra
Aktualnie w miejscowości jest już 50km/h.
Totalnie nikt nie zwalniał w tamtym miejscu do nawet 70, każdy jechał na luzie lub inaczej, ale nikt nie używał hamulca.

Jechałem tamtędy w momencie pojawienia się służb. Nie zatrzymywałem się, gdy już służby na miejscu to tylko będę przeszkadzał, a nie pomogę. Ale widok prowadzonej reanimacji - coś strasznego.
Widok mi zostanie na długo w pamięci (zwłaszcza, że żona wyjechała w podobnie wyglądającym aucie chwilę wcześniej). Jedynie jakieś detale sprawiły, że jakoś dałem radę rozpoznać.

Osobowe auto jechało główną drogą (przez miejscowość) i nagle skręciło w lewo. Ciężarówka jechała "z góry", wg schematu co wyżej napisałem. Na tacho wyszło - 90km/h w miejscu gdzie jest 50km/h (na tym 300m czy coś koło tego odcinku).
Biegły się wypowiedział:

gdyby poruszał się on z prędkością dozwoloną, to do zdarzenia by nie doszło, gdyż kierująca samochodem osobowym zdążyłaby wykonać manewr, tj. zjechać z pasa ruchu ciężarówki. Tym samym przyjąć należało, iż kierujący samochodem ciężarowym przyczynił się do zaistnienia wypadku pozbawiając się możliwości uniknięcia zderzenia.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego. – 22-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Mężczyźnie może grozić 8 lat pozbawienia wolności.


Teraz pozostało czekać na wyrok.

Wykop:
https://www.wykop.pl/link/4889137/jechal-glowna-droga-glowna-ale-za-szybko-ma-zarzuty-spowodowania-wypadku/

#motoryzacja #policja #transport #bekaztransa (sporo kierowców przegląda i czyta) #gabaryt #wypadek #stopcham #polskiedrogi #bezpieczenstwo #bezpieczenstworuchudrogowego
  • 8
@peszmerd: to jest miejsce gdzie każdy, naprawdę każdy jeden zestaw tak jedzie, oraz auto osobowych. Dosłownie wolniej jadą pojedyncze osobniki. Może jak będzie głośno o wyrokach, że jednak pierwszeństwo to nie wszystko - będzie ciut bezpieczniej na drogach.
Infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo.
@grzemach: no dobra, ale powiedz mi - gdyby kierująca najpierw upewniła się czy może wykonać manewr skrętu w lewo to do wypadku by doszło?

I czy ten biegły mógłby potwierdzić to że gdyby kierujący zestawem zatrzymałby się 5 km wcześniej na siku to do tego zdarzenia by doszło?

Takie zdarzenia na drodze powstają gdy ktoś na chwilę oderwie się od drogi i zajmie czymś innym.
Serio, myślisz o tym że szef
@marek-krakow a ja pisałem o tym że jeden z kierowców ma zostać uniewinniony od jego, udokumentowanego zresztą, przewinienia czy o tym że wymuszenie a więc wjechanie pod inne auto spowodowało zdarzenie a prędkość drugiego auta zdefiniowała je jako wypadek śmiertelny?