Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje waszej pomocy. Otóż chce kupić monitor i z jednej strony zależy mi najbardziej na FPS czyli szybkie odświeżanie ale lubię pograć w wiedźmina czy inne fabularne gry w których miło by było popatrzeć okiem na ładne kolory. Zastanawiam się nad zakupem matrycy VA. Jakie są wasze opinie ? Macie jakieś ciekawe propozycje? A może jednak TN nie są takie zle? FPS mam sporo karta 1070 i dobry procek

#monitor #144hz #csgo #fortnite #wiedzmin
  • 20
@PhoenixPneuma: Nie wiem jaki masz budżet, ale już za 1700 zł możesz złapać 144 Hz na matrycy IPS w QHD, który będzie mieć lepsze kolory niż TN i lepszy czas reakcji niż VA.
Kupiłem monitor VA 144 Hz i koniec końców go zwróciłem. Ten typ matrycy ma trochę inną strukturę pikseli przez co czcionki po przesiadce z IPS wyglądały na nim tragicznie, jakby lekko rozmazane i nienaturalne.
@Smule: nie wiem, o którym monitorze mówisz ale matryce VA (a już w szczególności TN) poszły technologicznie bardzo do przodu w ciągu ostatnich kilku lat i zmiana jest kolosalna. Wyższość IPS jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów nadal oczywiście istnieje ale jeśli nie jesteś grafikiem to VA ani TN nie zrobi różnicy w użytkowaniu takiego monitora

na VA sam korzystam z:

https://www.ceneo.pl/66893960

i jestem bardzo zadowolony

poza tym na rynku są już