Wpis z mikrobloga

#aliexpress #tracking #pytanie

Czy dobrze rozumiem, że spotkała mnie ta przyjemność i czeka mnie płacenie VAT? Jest jeszcze jakaś nadzieja, że się wywinę czy też ten status i przesłanie z Warszawy do Zabrza (docelowo powinna zostać dostarczona do Krakowa) jednoznacznie oznacza wyrok? Przesyłka zawiera #redmi Note 7.

Czekać cierpliwie jak przyślą list z żądaniem przedstawienia wartości przedmiotu?

Z góry dzięki za wyjaśnienie.
gress - #aliexpress #tracking #pytanie

Czy dobrze rozumiem, że spotkała mnie ta pr...

źródło: comment_JzoLSUDoSOpgj2KP9q20buWxCnN9I81g.jpg

Pobierz
  • 18
@gress: jak (odpukac) przyjdzie vat to zaplacisz za telefon z chin tyle samo co kosztuje w PL, tylko bez gwarancji. W tym momencie argument o cenie zaczyna byc inwalida ¯\_(ツ)_/¯

Czemu nie kupowales z przesylka non-vat?
@PurpleHaze: Co rozumiesz przez non-vat? Wysyłkę z Europy? Niestety w chwili gdy kupowałem ten telefon, nie było takiej opcji. Kupując, świadomie zaryzykowałem. W ostatnim czasie kupowałem kilka rzeczy na Aliexpress o wartości > 200zł i za każdym razem paczka była wysyłana gdzieś do Europy (np. Francja lub Szwecja), a następnie do Polski z pominięciem VAT. Niestety tym razem wysłano ją bezpośrednio do Warszawy :/

W kwestii ceny, to wydaje mi się
@gress nie mówię o wysyłce z Europy tylko o wysyłce z Chin, ale przesyłka która omija VAT (przepakowywana gdzieś w Europie).
@gress: niektorzy sprzedawcy na aliexpress maja opcje wysylki DHL z przepakiem w europie. Podobnie sklepy z chin jak gearbest i banggood wysylaja takimi metodami.

To o czym ty piszesz to aliexpress standard shipping i tak niektorzy sprzedawcy wysylaja taka metoda, ale inni nie. To jest loteria i raczej nigdy nie masz pewnosci czym zostanie wyslane.

Natomiast ostatni akapit, jesli dowala ci podatek to cena wyjdzie podobna, 650+ 23% z 650 +
Czekać cierpliwie jak przyślą list z żądaniem przedstawienia wartości przedmiotu?


@gress:

Nie, możesz już słać dokumenty do Zabrza i szykować kasę na VAT...

I tak dostaniesz liścik i już nie zostanie puszczona bez płacenia ta przesyłka .. serio...
@gress zaplacisz vat. Mialem kilka dni temu taki sam status paczki. Dwa dni po zatrzymaniu w Zabrzu dostalem list polecony. Po wyslaniu skanów kilka godzin później dostalem potwierdzenie odbioru maila. Potem czekałem 4 dni aż naliczą vat. Ale nic dziwnego jak na etykiecie paczki mialem napisane telefon i prawdziwą cenę :-(
@Ramone: Niestety sprawdziły się twoje przewidywania. Dziś odstałem list z Zabrza. Zobaczymy, co u nie będzie na paczce napisane ;)

Generalnie trochę szkoda, bo pewnie z 200zł stracę. Jak to mówią "chytry dwa razy traci". Choć z drugiej strony "kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije" ;-)
Jak to wszędzie mówią WER Zabrze jest najostrzejszy ( ͡ ͜ʖ ͡) i najpoważniej traktują swoją pracę. Teraz trzeba dwa razy pomyśleć czy się kalkuluje zamawiać w Chinach droższe rzeczy.