Wpis z mikrobloga

Taka naszła mnie refleksja w wc na reformę:
- 500+ tylko wtedy gdy chociaż jeden z rodziców jest na etacie.
- 500+ za pierwsze dziecko i kolejne, ale jeden warunek.... jeśli te rozpocznie szkołę i będzie utrzymywało średnią w szkole na poziomie wyższym niż 4.5 (np. powyżej 10 roku życia).
- Odciążymy budżet Państwa.
- Populacja wykształconych ludzi wzrasta.

Madki zamiast narzekania, pisania głupot na FB, wyłudzeń towarów na horom curke wzięły by się za edukację Brajanów dzięki czemu odciążyły by protestujących nauczycieli. Madki same by uzupełniły braki w edukacji. Populacja Madek spada. Sam Profit.


#polska #ekonomia #500plus #madki #heheszki
  • 46
@Sckb: No właśnie. Tu nie chodzi o głosy, a racjonalne rozdawanie publicznych pieniędzy. Tak jak zaznaczyłem do 10 roku życia średnia nie ma znaczenia.
@Kollo: pomysły prosto z dupy, spuść wodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny i aktualny poziom edukacji (cały system pruski) to jedna wielka pomyłka. Dla mnie uczeń mający średnią 5.0 nie wnosi żadnej dodatkowej informacji poza tym, że wkuwa, jest zdolny albo ściąga. Zdobywa w szkole wiedza nie ma żadnego przełożenia na świadomość czy to gospodarczą, polityczną czy zawodową.
@Kollo: ale racjonalnym rządzeniem się nie nachapią. 'Kupili' sobie zasiłkami i innym socjalem głosy na kolejną kadencję i kolejne 4 lata będą pierdzieć pod siebie i brać do kieszeni.
Czemu od razu nie dali 500+ na pierwsze dziecko? Czemu od razu nie dali kasy emerytom/rencistom? Tłumaczenie, że uszczelnili VAT to ściema. Fakt, jest z tego spory wpływ do budżetu ale zobacz ile podatków nowych wprowadzili i o ile podnieśli wcześniej istniejące.
@Satanistic: patrząc na to co się obecnie dzieje w szkolnictwie to czego ty wymagasz od szkoły? Jeśli rodzice tego nie nauczą to dupa.

@Kollo: Ja to wiem, ty to wiesz. Ale co z tego jak taka Andżela (19l) i Seba (22l) spod bloku, gdzie spacerują ze swoimi dziećmi: Dżesika (2l) i Brajan (9m) mają to w dupie bo oboje nie pracują a mają 3k do ręki i jeszcze mieszkanie za
@Sckb: Wymagam zmiany systemu edukacji, całkowitego. Tylko wtedy będę w stanie poprzeć protest. Aktualna praca nauczyciela nie ma przełożenia na wyższą pensję o którą ubiegają.
@Kollo Z tą średnią ocen to pomysł na poziomie gimbazy. Jakbyś wiedział, co to rozkład normalny to rozumiałbyś, że większość ludzi jest intelektualnie przeciętna i nie jest w stanie być wybitna. Mało jest wybitnych i mało jest bardzo słabych. Więc nie każdy będzie w stanie mieć wymaganą średnią ocen nawet jak bardzo będzie chciał i pracował.
@Satanistic: chyba większość obywateli nie popiera tego protestu bo jest najnormalniej bezzasadny. I każdego nauczyciela, który nie zjawi się na egzaminach/lekcjach bez uzasadnienia (np L4), wywalałbym dyscyplinarnie. I to tak, że nikt by go później nie zatrudnił, chyba że na czarno.
@Kollo

500+ tylko wtedy gdy chociaż jeden z rodziców jest na etacie

Czyli jeżeli rodzice prowadzą DG, to 500+ już się nie należy?

Zamiast takich bzdur, lepiej podnieść ulgę na dzieci do 6000 zł na dziecko.
@Smash123: Mam ponad 30 lat, ale wiem, że nie byłem jakimś uczniem przykładającym się do lekcji. Sądzę, że wielu ma podobnie jak ja... byłem po prostu leniwy i jakbym chciał to średnia 4.5 bez problemu osiągnął. Nie mówmy że poziom w szkole jest wysoki, bo jest w c#% niski. Zmieniło się w moim przypadku wszystko na studiach i nadrobiłem straty za lenistwo.
I masz rację ludzie są przeciętni, mało wybitnych. Jedni
Madki zamiast narzekania, pisania głupot na FB, wyłudzeń towarów na horom curke wzięły by się za edukację Brajanów dzięki czemu odciążyły by protestujących nauczycieli. Madki same by uzupełniły braki w edukacji. Populacja Madek spada. Sam Profit.


@Kollo: Gunwo, a nie by się wzięły. Powiem Ci jak by się to skończyło: solidny procent społeczeństwa (patola, madki) zagłosowałyby na konkurencyjną opcję polityczną, która oczywiście raczyłaby obietnicą przywrócenia przywilejów i wygrała dzięki temu wybory...i