Wpis z mikrobloga

#gry #pcmasterrace #heroes3 #heroes5 #homm3

gram sobie w podstawke heroes 5, jestem w drugiej kampani 3ciej rundzie i za cholere nie moge jej przejsc. 14lvl hero: loga, atak, dowodzenie, magia mroku, chce jeszcze dodac luck zeby odblokowac ultimate demon lordow. wgralem patche do wersji 1.6, ktore mialy zbalansowac troche ten poziom, ale niewiele to zmienilo(niektore kopalnie latwiej dostepne, ale sila armi galeana jest taka sama). w necie wyczytalem zeby nie przejmowac pierwszego miasta elfow, tylko od razu isc do drugiego, ale nie jestem w stanie zabic zadnego z 3 straznikow broniacych drogi to pozostalych 2 zamkow(fenixy, elementale ziemi, i 400 ulepszonych zombie). jakies sprawdzone straty? moze jakies triki? mirki pomocy (,)

gram na poziomie hard.

  • 5
@tyqp: dawno w to gralem wiec moge cos opatrznie pamiętac, ale ogolnie na tym to polegalo, ze gilraen(czy jakmutam) sie "odblokowywal" po przejeciu pierwszego miasta elfow, wiec po prostu ogarnij jak najwiecej ekonomii/wyczysc mape przed przejeciem, uzywaj bramy+mroku zeby robic walki bez strat
poza tym ze gilraen jest mocny to to jest dosyc latwa misja
@MetalowyMarynarz: podbicie miasta triggeruje druidow. Gilraen zbiera armie i zaatakuje czy zdobedzie sie to miasto czy nie. wiem, ze jest latwa, gdyby nie ten typ to juz dawno bym skanczyl ta kampanie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tyqp: gram na poziomie heroic 1.6 wersja. Pomaga niezwykle magia mroku poziom ekspert. Glownie dezorientacja, szal ( zwoj jest obok szmaragdowych smokow w drodze do zamku na polnocnym wschodzie). Do tego atak plus szczescie i nie atakuj pierwszego zamku po drodze. Dobrze jest przejac zamek na zachodzie. Tam jak jest fortyfikacja na full to dobrze jest sie bronic. Wleca tylko smok i rusalka, reszte mozna zdezorientowac. Wazne jest levelowanie .Agrael moze