Wpis z mikrobloga

Ema Mireczki i Mirabelki. Mam małą niezgodność z moim różowym odnośnie aparatu dla dziecka (6 lat). Budżet ustaliliśmy na ok. 300zł i zaczęło się. Ona proponuje nowy aparat renomowanej marki aquapix LINK Ja z kolei celuje w używkę pokroju LINK lub jeżeli ma być nowy to w LINK. I tu rodzi się moje pytanie, który z tych aparatów będzie najlepszy dla sześciolatka do cykania zdjęć? Może macie jakieś inne propozycje? :D
#aparat #fotografia #pytaniedoeksperta
  • 5
@MiQ27: Smartfon nie wchodzi w grę - musi być to aparat. Wydaje mi się, że nie znalazłbymPżadnego telefonu, który robił by sensowne zdjęcia do kwoty ~300zł :P
@kubabe: nie doceniasz smartfonów, mają już matryce wielkości tych linkowanych aparatów i robią porównywalne jakościowo zdjęcia. Albo i lepsze.
Właśnie dlatego kompakty są w odwrocie a producenci smartfonów wciąż ulepszają ich aparaty.
Wziąłem na urlop lustrzankę, kompakta i smartfon. Kompaktem zrobiłem 2 zdjęcia, lustrem i smartfonem po ~300.

A w zakresie cenowym do 300 zł to w nowych kompaktach też bym nie liczył na żadne rewelacje.
@kubabe: osobiście nie widzę sensu kupować dziecku nowego aparatu. Dałem kiedyś dziecku 5 i pół roku aparat uzywke z 2008 roku i w zasadzie sensownego zdjęcia nie zrobiła. Tylko zabawa. Obiektyw wypalcowany, upadł że dwa razy.

Kompozycji, typu fotografowaniu obiekt w środku kadru itp nauczy się korzystając z dowolnego aparatu, nawet z olx za 100 zł.