Wpis z mikrobloga

@Birbirgo13 po co są tam klawiatury i windows w tych maszynach? myślałem że to się programuje na PC na jakichś "emulatorch" żeby uniknąć błędów i wygodnie przy biurku a do maszyny tylko się wysyła zestaw instrukcji a klawisze są tylko do prostszej obsługi - przesuw i wymiana narzędzi czy coś.
@Cointreau jak by to ująć. Zewnętrzny komputer nie jest w cale potrzebny aby programować. Wszystko co jest mi potrzebne mam przy maszynie (całego kompa z win i np i7 8gb ram). Są różne oprogramowania w tym przypadku win 7. Rozwiązanie o którym ty myślisz to jest w dużych zakładach pracy "czytaj obozach pracy) gdzie cenne są sekundy i cały program pisze osoba za to odpowiadająca, a instrukcje dostał operator i robi swoje.
@Birbirgo13 I to nie #!$%@? jak musisz tak stać i klepać te instrukcje na tym panelu? wydawałoby się że lepiej by było z klasyczną klawiaturą i monitorem przy biurku gdzie możesz zerknąć do dokumentacji i usiąść jak człek wygodnie. Ten komputer o którym mówisz jest częścią maszyny czy jak?
@Cointreau: czasem programy się pisze parametrycznie, wrzucając zamiast kilku wymiarów zmienne, które można dowolnie uzupełniać, do tego czasem trzeba coś manualnie zmienić w trakcie obróbki serii (kompensacje narzędzia na przykład). Poza tym nawet jak wrzucisz na maszynę gotowe programy, to w jednym zakładzie potrafi ich być duuuuużo i jakbyś miał wyszukiwać scrollując to by cię szlag trafił, lepiej sobie wpisać numerek :)