Wpis z mikrobloga

Mirki czy uznajecie "prestiżowe zawody"? Czy u was w rodzinie inni mają jakby szacunek do bardziej "prestiżowych zawodów" typu: prawnik, lekarz czy informatyk albo urzednik? Czy to tylko relikt przeszłości, a dziś każdy zawód jest równy?

#pytanie #prestiz #pracbaza

Waszym zdaniem

  • Uważam prestiżowe zawody 46.0% (23)
  • Każdy zawód równy 54.0% (27)

Oddanych głosów: 50

  • 9
@jmuhha: za kazdym razem mojego ojca socjaliste probuje przekonac do tego, ze nie kazdy zawod jest rowny,bo jest roznica jak masz #!$%@? na edukacje i tak dalej i idziesz na kase w biedronce albo #!$%@? na budowie,a jest roznica jak #!$%@? kilka lat na studiach i zostajesz nauczycielem/prawnikiem. Albo jeszcze lepiej - staram sie go przekonac do tego, ze nawet kursy i same poswiecanie czasu na nauke wystarczy, jezeli chce sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: każdy ma swoją definicję "prestiżowego zawodu". Jak dla mnie taki prawnik czy lekarz niczym nie różni się od programisty czy specjalisty na budowie. Inna sprawa to co to znaczy dla Ciebie "równy"? Czy mam mieć wiekszy szacunek do sędziego niż kasjerki? Jak tak to nie.
@jmuhha: Prawnik prestiżowy zawód? Dobrze się czujesz?! ;)

Wyobraź teraz sobie, że pracownik oczyszczania miasta (nie śmieciarz, bo śmieciarz to ten co śmieci albo wywala do lasu) nie wykonuje swojej pracy przez 2-3 miesiące. A teraz wyobraź sobie, że jakiś prawnik nie wykonuje swojej pracy przez ten sam czas. Gdzie będzie większy smród? Braku kogo wcześniej zauważysz?

Edit.
Tak wyglądał Neapol (Włochy) w trakcie strajku pracowników oczyszczania miasta:
S.....3 - @jmuhha: Prawnik prestiżowy zawód? Dobrze się czujesz?! ;)

Wyobraź teraz...

źródło: comment_6ixC7MujNnnO8IvrRZZ0hDrX7oqkBei0.jpg

Pobierz