Wpis z mikrobloga

Powiem wam że ostatnio mam coś takiego w życiu, że doceniam takie naprawdę podstawowe rzeczy. Teraz na przykład sobie wzięłam długi prysznic i leżę sobie w ciepłym łóżku i jest super, a pomyślcie że tyle osób na świecie nie ma takiej możliwości, nie ma ciepłej wody w kranie, nie mówiąc o jakiejkolwiek wodzie... Mogliśmy się urodzić w największej dziurze na Ziemi, w jakichś syfiastych Indiach czy po środku jakiejś wiochy w Afryce... Coraz częściej łapie się na tym, że jestem zajebiście wdzięczna, że mam co jeść, że mam gdzie spać, że mogę robić co chcę tak naprawdę, bo tak naprawdę mogło nie być tak super i mogłabym w tym momencie np. #!$%@?ć na drzewo przed wężem, a nie mam tego problemu.
  • 67
@norepinefryna: z jednej strony rozumiem co chciałaś przekazać a z drugiej strony wyobraź sobie sytuacje milionera, "pływam sobie w moim basenie na 10 piętrze w Miami mam miliony na koncie i moje wnuki nie muszą się martwić o przyszłość" i teraz sobie myśli "jezu gdzieś tam na świecie ludzie w małej kawalerce 50 metrowej muszą brać prysznic zamiast jacuzzi w domu z 30 pokojami"
@norepinefryna: zgadzam się, to bardzo zdrowe podejście, sam często zatrzymuję swoje myśli o jakichś codziennych problemach i zwyczajnie cieszę się tym co mam.
Poza samą lokalizacją dodałbym do tego czasy, w których żyjemy - wg mnie najlepszymi w historii. Brak wojen, brak epidemii, które w kilka lat zabijają większość Twojej rodziny i znajomych, wszechobecny dostęp do informacji - praktycznie cała wiedza dostępna w zasięgu kilku kliknięć. Najnowsze technologie, wideokonferencje z osobą
Coraz częściej łapie się na tym, że jestem zajebiście wdzięczna, że mam co jeść, że mam gdzie spać, że mogę robić co chcę tak naprawdę, bo tak naprawdę mogło nie być tak super i mogłabym w tym momencie np. #!$%@?ć na drzewo przed wężem, a nie mam tego problemu.


@norepinefryna: bardzo mądrze napisane.

Ostatnio pewna rzecz się ułożyła nie po mojej myśli i początkowo byłem zły, ale potem sobie uświadomiłem, że
@norepinefryna: Rozważ rozwijanie w sobie uważności, powolne przeżuwanie pokarmów, spacery, wyrzucenie ze swej diety białego cukru, alkoholu, żywności wysoko przetworzonej. Może też jakieś techniki medytacyjne, być może właśnie wchodzisz na wyższy stopień świadomości.