Wpis z mikrobloga

Wziałem sobie dziś na 4h jazde testową motocykl, ktory od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. ...

Mowa o w sumie egzotyku, bo za czesto sie tego nie widuje - Aprilia Tuono V4 1100 Factory 175PS@120Nm

Prowadzi sie bardzo lekko, pozycja sportowa pochylona, dosc dobra ochorna przed wiatrem - w koncu to RSV4 z pouciananymi owiewkami i prosta kierownica.

Mozna spokojnie 190-200 lecieć, co dla nakeda jest sporym wyzwaniem.

Z bajerów- quickshifter gora dol, dziala dobrze aczklowiek nie tak jak w BMw S1000RR@2017,, raczej wymaga wyzszych obrotow dziala bardziej brutalnie. Launch Control, Wheelie control - działaj dobrze.

Na seryjnym wydechu gada dobrze, lubi postrzelac z wydechu przy odpuszczeniu gazu i redukcjach z quicjshifterem

Generlane podoba mi sie charakterystyka silnika V4. Kop caly czas od samego dołu, dosyc liniowy.

To był błąd że sie przejechałem bo mój tegoroczny budżet domowy nie przewiduje zmiany motocykla :/ no i troche byloby mi szkoda pozbywać sie mojego 2 letniego GSX-S 750 ktorym ledwo 6000km pojezdziem , a Tuono i tak nie wykorzystam tak jak sie powinno

Jak żyć.....;)

#motocykle #motoryzacja #aprilia
Pobierz m.....r - Wziałem sobie dziś na 4h jazde testową motocykl, ktory od dłuższego czasu c...
źródło: comment_kpvkTCyCwjT1aM0wqnQ3X3hQJaep5866.jpg
  • 26
@NewEpisode tak dokładnie. UE przeszkadza hałas i emisja CO2 etc. Z roku na rok cale wydechy sa bardziej wyciszane stad ich wielkość, wbudowane sa inne katalizatory etc.

Spojrz chociażby jak wyglada wydech Ducati Panigale 959 na Europe ( porazka) a jak na USA ;)

Moto z euro 4 juz sa bardzo ciche a co bedzie z euro 5 ...heh hybrydy ;)

Lekkie porównanie:

Znajomego 2013 Ducati 1199 106db @ 5250rpm euro3
Moj