Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w trakcie robienia prezentacji o innowacyjnych metodach płatności (np. biometryczne) i jestem ciekaw, czy kupiliście coś kiedykolwiek za #bitcoin lub dowolną inną walutę elektroniczną? Lub może słyszeliście o jakiś ciekawych przypadkach zakupów za waluty elektroniczne?

Z góry dziękuję, zupełnie nie jestem w temacie kryptowalut, dlatego każda informacja na wagę złota.

#pieniadze #handel #kiciochpyta
  • 17
czy kupiliście coś kiedykolwiek za #bitcoin lub dowolną inną walutę elektroniczną?


@Krzysu: Wiele razy zdarzyło mi się wspierać różne projekty open source drobnymi sumami przez krypto, również bardzo sporadycznie płatności za zakupy kartą (głównie przez pośredników typu bitpay card i inne). Z polskiego rynku kilka razy płatność za pizzę w pyszne (odrazu po udostępnieniu przez nich takiej formy płatności). Wolumen tych transakcji był niewielki. Mogę oszacować że przez okres 5 lat
@Krzysu pyszne.pl albo pizzaportal akceptują płatności bitcoinem.

z innych ciekawych, to BLIK to jest światowy ewenement, którego USA kopiują w postaci Zelle.

Natomiast BBVA zrobiło pilotaż płatności niewidzialnych, gdzie zestawy kamer śledzą kto wszedł do kawiarni, rozpoznają zapisanych userow i ściągają im z karty to co kupili, więc można wyjść bez proszneia o rachunek (google: bbva invisible payments)
Coinbase wprowadza teraz kartę, dzięki której bedziesz mógł płacić kartą w każdym sklepie za pomocą kryptowalut. Dokładnie tematu nie znam, ale polecam się zaznajomić, myślę, że to dość rewolucyjny krok w kryptowalutach