Wpis z mikrobloga

Jako że moja galaktyka sie nawet wam spodobała, to podzielę sie jeszcze czymś.

M42 czyli Wielka Mgławica w Orionie razem z mgławicą NGC 1977 Running Man

To foto zrobiłem wręcz "na pałe" w oriona, który juz powoli zachodził za horyzont i zrobiłem zaledwie 30 minutwą ekspozycje, czyli całe nic w tym hobby. Efekt wyszedł 10x lepszy niż sie spodziewałem :) Jak pierwszy raz siadłem do niego do komputera i zobaczyłem co z tego materiału wyciągam to pojawiła sie łezka w oku z radości ^^ Próbowałem obrobić to drugi raz żeby tu wrzucić ale o dziwo drugi raz nie umiem go tak fajnie obrobić. Zdecydowanie wiele rzeczy zrobiłbym tu lepiej ale z 30 min ciężko coś wyciągnąć.

Nie mogę się teraz doczekać, aż zrobie go przynajmniej 4 godziny w zimie a nie marne 30 minut.

#astrofoto #astrofotografia #kosmos #astronomia #fotografia
dantey - Jako że moja galaktyka sie nawet wam spodobała, to podzielę sie jeszcze czym...

źródło: comment_4kirFirwHYzTCZsVNBdNwrIDyifBQ2mY.jpg

Pobierz
  • 29
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy: No to był taki orion na szybko bo jeszcze nie było dostatecznie ciemno, więc robiłem na próbe czy montaż dobrze jedzie. A skoro czekałem to machnąłem te 30 minut. Gdy bede robił w zimie na pewno dopale środek na krótkich czasach
@dantey: poprzednio takiego bakcyla na chodzenie z wykrywką miałem ale mości panujący rząd pow że to jesteś bandyta i szukam coś nowego. Jak widzę takie zdjęcia to w mordę jeża panów ferdku! W 2k się wyrobi człowiek żeby fajnie coś zobaczyć?
@lubiacy_beton: hmmm wiele osób powie ci ze tak ale sam tak zaczynałem i nie polecam.. Najtańsza wersja foto warta uwagi dla mnie to sky watcher Star Adventurer plus statyw jakiś lustrzanka plus obiektyw... Choc sam montaż i lustrzanka dobra to 2k prawie.. Choc używane byś może do 1500 się wyrobił. Obiektyw jakiś ruski na specjalnym gwincie o możesz coś działać. Ale jeśli mieszkasz w mieście to tez musiałbyś jeździć jakieś najdalej