Wpis z mikrobloga

@Bumelante: nie dasz rady się przebranżowić od 0, bez znajomości podstaw CS/Algorytmów/wzorców itd do seniora w parę msc( ͡° ͜ʖ ͡°) co najwyżej jakiś junior, za od 1/4 do 1/2 tej kwoty.
@Bumelante: @MyPhilosophy: ja jestem zdania, że każdy* może, o ile będzie chciał. Najczęściej ludzie odpadają na słomianym zapale. Siedzenie i klepanie kodu to nie jest takie fajne jak się wydaje. Na dworze słońce świeci, ludzie gadają, a ty przymulasz w domu. W lato się nie chce siedzieć w domu, w zimę się nie chce nic.

Chyba że już jesteś typem piwniczaka i przymulasz przy komputerze (choćby na graniu), to dobrze
@TheDudee: bootcampowicze wpadają w słomiany zapał. Nie chce im się samemu (bo przecież w internecie są darmowe kursy), więc myślą, że jak wydadzą kasę to ktoś ich zmotywuje.

Sprawdza się, ale tylko na czas kursu. Mają motywację i siedzą z ludźmi, a nie tylko komputerem. Ale bootcamp się kończy, a więc kończy się motywacja i ludzie. Tylko wydana kasa. A potem trzeba się uczyć samemu (bo przecież przez 2 miesiące to
do seniora w parę msc


@Init0: kto zostaje seniorem w parę miesięcy?! Nikt. Ktoś może mieć studia, własne projekty, super umiejętności, rok doświadczenia w super projekcie i nie będzie seniorem. Do tego dochodzi się inaczej.

Ale żeby zarabiać przyzwoitą kasę, to nie trzeba wcale być seniorem. Ba, nawet niektórzy po wielu latach nie są seniorami. Bo nie chcą, bo nie potrafią, bo nie potrzebują, bo im wystarcza kasa jaką mają. Obecne
@Bumelante: ogólnie to sporo nauki nawet jako junior, dodatkowo to nie jest super jak wszyscy to malują - będziesz dużo zarabiał. Może się tak wydawać ale potem masz problem bo.. ciągle piszesz podobne rzeczy, wychodzi nowa technologia - a ty milion lat za murzynami i nie masz czasu, masz braki z matmy i algorytmow czy czegoś jeszcze i nie możesz przez jakiś proces przejść, wymagania projektowe co tydzień inne ( ͡
@Init0: zrozumiałem co napisałeś i się z tym zgadzam. Bez podstaw dużo nie osiągnie, w szczególności na pewno nie seniora i nie za duże pieniądze.

Przyczepiłem się tylko jednego do fragmentu, który zacytowałem, bo zabrzmiało to tak jakby ktoś kto ma te podstawy mógł zostać seniorem w parę miesięcy. A to jest nieprawda i sam o tym pewnie dobrze wiesz tylko tak napisałeś, żeby zabrzmiało bardziej dramatycznie.

Tak, teraz senior zarabia
@mk321: zamulanie przed komputerem kilka godzin to nie problem, problemem będzie być skupionym na nauce a nie na sprawdzaniu co chwile co tam na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Init0: handlowanie to już całkiem nie leży w naturze spierdona
@mk321: rynek juniorów jest mocno zepsuty, po co ma się ziomus przejechać. W Polsce jest też różny zależy od miejscowości średnia to z tego co widzę nawet we Wrocławiu to 15k dla seniora - od 10k do 22k oferty ale większość okolice 15. Za granicą to pewnie może być i 10 razy więcej. Seniorem zostają w zasadzie nieliczni i to po kilku (bardziej 5-9) latach. Ja się w Polsce spotkałem i