Wpis z mikrobloga

@Anomalocaracid: Cześć, w nawiązaniu do mojej prośby - link gdzie tutaj opisałem moje dolegliwości. Mam porobionych sporo badań - mogę w razie co podać wyniki jak coś by Ci przyszło do głowy. Z góry dziękuję bo pomysły mi się kończą.

https://www.wykop.pl/link/4920323/comment/65013413/#comment-65013413

Edit: Tam niżej w komentarzach nawiązała się cała dyskusja i jest więcej konkretów ale generalnie pierwszy komentarz opisuje mój problem. Zaczęło się w sierpniu zeszłego roku i w zasadzie trwa do dzisiaj. Raz lepiej raz gorzej.
  • 31
@Anomalocaracid: TSH, FT3, FT4, ACTH i kortyzol w normie - sprawdzone. Cukier na pograniczu - 98. Ale robiłem hemoglobinę glikowaną i wyszła ok. Dopplery porobione - ok. Tętnicę kręgową prawą mam ciut mniejszą niż lewą ale bez zagięć kątowych ani żadnych patologii. Przepływy w normie.

Echo serca:

WNIOSKI KOŃCOWE: Lewa komora powiększona, w badaniu spoczynkowym kurczliwość komory w normie. EF 56%.Powiększony lewy przedsionek. Doppler - śladowa niedomykalność mitralna.


RTG kręgosłupa szyjnego:
@Anomalocaracid: Dodam od siebie, że to "coś" najczęściej łapie mnie w robocie. Popołudniami rzadziej. Wcześniej przed albo po zawrotach pojawiała się nierówna praca serca (albo wrażenie, że za mocno albo, że jakoś tak nierówno chodzi, szarpie). Ostatnio rzadziej mam objawy sercowe a raczej same te uczucia niestabilności czy jak to nazywam "laga" w głowie. Jakiegoś panicznego lęku nie doświadczam ale człowiek martwi się bo nie czuje się normalnie a kolejne badania
@Anomalocaracid: Oki, akurat idę do swojego kardiologa w po weekendzie majowym to poproszę o holter 72h. Całe szczęście, że mam ubezpieczenie dodatkowe w robocie i diagnostykę robię prywatnie. Sam wiesz jak to jest u nas na NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Porewit Ja masz zawroty takie że nie możesz wstać,rzygasz i musisz zgasiś światło to raczej błędnik,takie niewielkie jak orzy chirobie mirskiej to raczej mózg... Znam to na postawie swoich doświadczeń. BTW co do wielogodzinnrj diagnostyki o której mówiłem to samo CT opisy i angio z badaniami zajęło mi 2 godziny a pozostałe to bujanie po oddziałach i negocjacje. Samo czekanie na LPR to godzina.
@Anomalocaracid: Rozumiem. Czyli muszę się przygotować raczej na coś gorszego ( ͡° ʖ̯ ͡°) No spoko - ja rozumiem, diagnoza nie łatwa rzecz. Dziwiło mnie tylko to, że jak dla laika to objawy były charakterystyczne.
@Anomalocaracid:

Opis badania: W zapisie dominuje czynność podstawowa w postaci licznej czynności fal alfa 10-11 Hz do 20-40 uV. Czynność beta jest obecna, symetryczna.

Aktywacja Hv i FS nie wpływają na obraz eeg.Reakcja zatrzymania obecna.W zapisie jest rejestrowany artefakt z czynności ekg.Orzeczenie :Zapis prawidłowy z zachowaną dla wieku czynnością podstawową bez obecności zmian napadowych lub zmian zlokalizowanych.


Tak w ramach uzupełnienia podrzucam opis EEG.
@Anomalocaracid: Powitać ponownie. Miałem się odezwać po badaniach ale dzisiaj miałem "atak" w robocie prawie taki jak w sierpniu zeszłego roku.

Różnica tylko taka, że przeszło samo szybciej (po kilku minutach) i obyło się bez karetki. Siedzę przy kompie, piszę papierologię i nagle robi mi się tak jakby słabo. Lekki zawrót głowy, serducho zaczyna mi latać jak wściekłe - tętno bankowo wysokie. Po chwili zdrętwiała mi jakby lewa część języka i