Wpis z mikrobloga

@M1r14mSh4d3: Mnie to w lewicy bawi. Chcesz umrzeć - okej, chcesz być gejem okej, chcesz abortować płód - okej. Ale z drugiej strone, jak nie masz ochoty płacić obowiązkowych składek - nie możesz. #!$%@? dysonans
  • Odpowiedz
@wanghoi: @Probz: Tak, a potem zadłużone szpitale będą się pozbywały swoich pacjentów, a do tego legalnie. Wielu chorym wystarczyło by przestać dawać środki przeciwbólowe, przenieść do innej sali i zaraz sami by zaczęli prosić o śmierć. To jest tak ogromne pole do nadużyć, a zwolennicy eutanazji nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Eutanazja jest nieodwracalna, a osoba, która się jej chce poddać przecież może w przyszłości zmienić zdanie, czego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanFizyk: Dlatego jestem za eutanazją na koszt pacjenta (bądź jego rodziny). No i w sumie to nie chodzi mi o eutanazję, tylko de facto o wspomagane samobójstwo.
  • Odpowiedz
@Probz: No to świetnie, szpitale będą w opisany przeze mnie sposób pozbywać się tak pacjentów, skoro nawet nie będą ponosić kosztów, gratuluję debilnego pomysłu. Pewnie nie pamiętasz jak 15 lat temu w Łodzi była afera tzw. łowców skór, ale to jest przykład tego co może się dziać, gdy zalegalizuje się eutanazję.
  • Odpowiedz
@Probz: @wanghoi: Mam swoje poglądy na ten temat, ale potrafię też zrozumieć argumenty drugiej strony, zastanawia mnie jednak kwestia w przypadku zwolenników prawa do eutanazji, jakie warunki trzeba spełnić, żeby państwo pomogło Tobie w eutanazji (wspomaganym samobójstwie)?

- trzeba być pełnoletnim czy nie
- trzeba być nieuleczalnie chorym czy nie
- trzeba mieć zgodę osoby, na której dokona się eutanazji, czy nie
- potrzebna jest zgoda lekarza, żeby dokonać wspomagane
  • Odpowiedz
@Probz: Twoją odpowiedzią jest rozwiązanie w Oregano,czy prowadzącego bo nie wiem, na co mam zwrócić uwagę?

Pytam się Ciebie, każdemu dałbyś prawo do poddania się eutanazji/ prawa do samobójstwa dokonanego przy użyciu aparatu państwowego, czy zawęziłbyś warunki? Ktoś kto chce umrzeć, nawet nie ma zdiagnozowanej choroby psychicznej, depresji, itd., jest zdrowy psychicznie, właśnie skończył 18 rok życia - byłbyś za tym, żeby państwo zezwoliło i wspomogło taką osobę, czy byłbyś temu
  • Odpowiedz
@revente: Dlatego nie wpieprzanie się w sfery obyczajowe wzorem lewicy i ekonomiczne prawicy byłoby idealne. Ale jak słusznie zauważyłeś - władza i państwo ma to do siebie, że nie ma żadnego interesu w wolności obywateli
  • Odpowiedz
@Probz: Ktoś bardziej liberalny od Ciebie może się zapytać, czemu uważasz, że musi mieć skończone 18 lat? To łamanie prawa człowieka i woli jednostki. Czemu osoba chora psychiczna nie może dokonać samobójstwa wspomagane przez państwo, czy to jego wina? Czemu musi być śmiertelnie chory i ten okres pół roku przewidywanego życia? Jak ma 7 miesięcy, to ma się męczyć jeszcze miesiąc? Ponadto lekarze mogą się mylić w diagnozie, osoby, które miały
  • Odpowiedz
#cywilizacjasmierci


@M1r14mSh4d3: rozumiem, że jesteś za drastycznym podniesieniem finansowania systemu opieki zdrowotnej - bo im więcej pieniędzy idzie na opiekę zdrowotną (nie licząc USA) tym dłużej żyją ludzie

Tak, a potem zadłużone szpitale będą się pozbywały swoich pacjentów, a do tego legalnie. Wielu chorym wystarczyło by przestać dawać środki przeciwbólowe, przenieść do innej sali i zaraz sami by zaczęli prosić o śmierć


@PanFizyk: udawanie że się tak nie robi, tylko
megawatt - > #cywilizacjasmierci

@M1r14mSh4d3: rozumiem, że jesteś za drastycznym ...

źródło: comment_XVJ6rjL5xJjKPGva75ML5ikLdBZ2bc38.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz