Wpis z mikrobloga

Allegro oszukuje?!

TL;DR


To co mnie spotkało zapewne spotkało też innych użytkowników. Nie raz pewnie mieliście sytuacje, że po wygranej aukcji kupujący jednak nie zapłacił za towar. Powszechna by się wydawało sprawa, mnie też to spotkało. Wystawiłem na aukcje diament z certyfikatem, którego uznałem że nie opłaca mi się oprawiać więc wystawię go na allegro od 1 zł bez ceny minimalnej byle tylko się go pozbyć. Wylicytował się odrobinę ponad 2000 zł, ale niestety kupujący nie zapłacił za przedmiot.
Problem jednak w tym, że Allegro mimo mojego zgłoszenia o braku zapłaty, nadal oczekuje ode mnie prowizji od sprzedaży na ponad 400 zł! Problem w tym, że nie zamierzam płacić za prowizję niesprzedanego przedmiotu.

Mimo opisania przeze mnie sytuacji parokrotnie, mogłem jedynie liczyć na odpowiedź, że mój wniosek został odrzucony.
Na nic zapewnienia, że mam ten przedmiot, że posiada on unikalny numer certyfikatu i mogę udowodnić posiadanie tego przedmiotu - Allegro olewa te wyjaśnienia i skierowało sprawę do windykacji, dla mnie takie działanie ma znamiona oszustwa. Dodać też wypada, że tak duża firma działa na naszym rynku nie oferując telefonicznego kontaktu, jak dla mnie jest to naprawdę kpina z użytkowników.
Może ktoś miał podobne doświadczenia i coś doradzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#allegro #afera #oszukujo #prawo #januszebiznesu #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
@reebot: Mnie natomiast sprzedawcy chcieli wydymać i to wielokrotnie. Raz mi nie wysłali towaru, bo nie mieli na stanie. Czekałem ponad 2 tygodnie i w końcu stwierdzili, że jeśli chcę to mogę czekać na dostawę, może za pół roku coś przyjdzie, a jeśli nie to możemy oddać pieniądze, ale jak przyjdzie formularz zwrotu prowizji to mam zaznaczyć, że nie chciałem przedmiotu. Zrobiłem tak i później mi przyszła wiadomość z Allegro, że
  • Odpowiedz
@reebot: mam to samo, wystawiłem kartę graficzną za 600zł i naliczyli mi 60zł, a zrobiłem to 2 razy to mam 120zł, nie wiedziałem, ze prowizja też jest za niesprzedany przedmiot
  • Odpowiedz
@reebot: Zapomniałem przez to wszystko odnieść się do Twojej sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzę, że masz konto zawieszone, ale to standardowa procedura, jeśli nie opłaciłeś prowizji. Napisz dokładnie, ile zapłaciłeś za samo wystawienie przedmiotu na licytację, a ile potem wyniosła prowizja od sprzedaży. Pytam o to, bo sam nie wiem, do jakiej kategorii zaliczyć ten diament, a od różnych kategorii jest różna prowizja. Robiłeś dyskusję
  • Odpowiedz