Wpis z mikrobloga

Ostatnio bawiłem się trochę w #adobe xd i niestety jeśli chodzi u używanie vs #sketch to niestety porażka.
Niby da się wszystko zrobić, ale jest cała masa małych rzeczy które irytują.

Zacznijmy od prezentacji projektu, w porównaniu do invision... nawet nie możesz ustalić koloru tła, zawsze walnie Ci to w ramce itd... chcesz fajnie zaprezentować projekt na customowym urządzeniu i customowym tle, to odpowiedź jest prosta - nie.

Druga rzecz maski - tutaj trzeba to było ze sketcha zerżnąć a nie robić po swojemu, niby logika jest, ale czasami nie da się czegoś wrzucić bo nie :/

Zacinanie się, wywalanie błędów...

Przejście z #photoshop na Sketcha było mniej bolesne niż próba z tym XD :/
#grafika
  • 4
@Pepperek: ja obecnie nie mam chyba innego wyjścia, sketcha nie mam bo winda, invision studio do mnie nie przemawia. Najbardziej #!$%@?ące jest to że od dwóch lat mimo masy głosów społeczności nie zrobili takich podstaw jak chociażby hover state czy anchor scrolling, ale zrobili #!$%@? sterowanie głosem bo tyle osób to na co dzień wykorzystuje xD
@Kien Oczywiście że masz wyjście, Figma jest dobrą alternatywą dla Sketcha, choć nie zdecydowałem się na przejście na nią, pozostałem przy Sketchu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@y_paul: hmm przetestuję ją sobie, ale z tego co czytam to też brakuje eventu scrollowania do danego miejsca jak w invision?